Dawson berie najlepšie semeno v Sun Lyone

Bývalá dánska juniorská svetová jednotka č. 1 Clara Dawsonová vyradila v pondelok 6-3, 6-4, 1 hodinu 32 minút prvú nasadenú Ekaterinu Alexandrovú na turnaji Open 6ème Sense – Metropol de Lyon.

Úprimne, mal som pocit, že som vo svojich zápasových bodoch hral dobre. Nebol som príliš nervózny – hrala tak hlboko, útočila na víťazov. V hlave sa mi dialo to, že som bol na čele, a hoci som to musel urobiť za stavu 5: 4 po rozbití piatich mečbalov, mal som pocit, že som na čele, bol som na výsledkovej tabuli. Snažil som sa teda udržať tichú hlavu a spomenul si, že som vpredu. Clara Dawson

Pri výstupe sa Alexandrova pripojila k 6. nasadenej rumunskej Sorne Sirstii, ktorá za hodinu a 15 minút prehrala 6: 4, 6: 0 so srbskou nasadenou Ninou Stojanovičovou.

Ďalej sa Stojanovič stretáva s Taliankou Camillou Giorgiovou, ktorá zvíťazila nad Slovenkou Viktodiou Kuzmovou 6: 2, 6: 3 v sete.

V osemnástich má Dawson fantastickú šancu poraziť jediných 50 najlepších hráčov, ktorým kedy čelil, keď v prvom kole Roland Carros v minulom roku zrazil Jennifer Bradyovú v troch setoch a chcel čeliť ešte jednému. Prvé dve semená žrebovania po príchode napriek kvalifikácii na víkend.

Ruská Alexandrova vyhrala do októbra 2018 zo svojich posledných 44 zápasov 36, čo bolo viac ako ktorýkoľvek iný hráč na úrovni WTA počas tohto obdobia.

„Dúfal som, že budem hrať aj ja.“ [Alexandrova] Alebo Fiona [Ferro]„Pretože sú to dvaja dobrí hráči,“ uviedol Dowson. „Bola som taká nadšená, keď som sa dozvedela, že ju budem hrať.“

READ  Giro d'Italia 2020: Existuje riziko skorého konca, účastníci sa obávajú

Dawson, juniorský šampión Australian Open 2019, zvíťazil nad Alexandrovou z každého rohu ihriska a svojou základnou silou sa ukázal ako veľmi dôsledný a všestranný.

V druhom sete sa Alexandrova v poslednej chvíli pokúsila o návrat 1: 5 a bola rozhodnutá.

Aj keď Dowson nedokázal za stavu 5: 2 vziať tri mečbaly alebo zdvojnásobiť mečbaly, Dane nakoniec pri svojej 7. šanci vylúčil víťaza služby.

„Úprimne povedané, mal som pocit, že som v zápasových bodoch hral dobre,“ uviedol. „Nebol som príliš nervózny – hrala príliš hlboko a útočila na víťazov.“

„V hlave sa mi dialo to, že som bol vo vedení, a hoci som to musel urobiť za stavu 5: 4 po rozbití piatich mečbalov, mal som pocit, že som vo vedení, bol som na výsledkovej tabuli.

„Takže som sa snažil udržať tichú hlavu. Pamätám si, že som bol vpredu.“

Dawson je v chaosu od obnovenia turné vlani v auguste, keď v tom čase vytvoril rekord 35: 8 a v roku 2021 rekord 15: 3.

Napriek nedostatku hráčskych príležitostí nazbieral tento rok už dva tituly IDFW25 vo Fudžajre a Aldenkirchene a tento týždeň je na 139. mieste.

Na postup do svojho prvého štvrťfinále WTA bude musieť Dowson zložiť skúseného Tima Paposa z Maďarska, ktorý za 2 hodiny 19 minút zdolal Rusku Varvaru Krachevovú 6: 4, 5: 7, 6: 3.

Nina Stojanovičová v prvom kole Lyonu porazila 8. nasadenú Soranu Cirstiu

© Alexandre Hercott / Open 6ème Sense – Metropol de Lyon

Medzičasom nasadená dvojka Fiona Ferro z Francúzska bola rozšírená o 3 metre o ďalšiu kvalifikantku, Poľku Magdalenu Freichovú, ale nakoniec v priebehu 3 hodín zostúpila v tesnej bitke 5-7 7-5 7-5.

Všade inde sa holandská 8. nasadená Arantza Russová zotavila z dvojitého deficitu 2: 5 v prvom sete a predstihla Wang Xiu 7: 6 (6) 6: 4 v sete. Pomstila tak Číňanom 19-ročnú stratu – dve mesiacov v prvom kole Abú Zabí.