Debutujúci strelci Chelsea v Lige majstrov | Novinky | Oficiálna stránka

Denis Zakaria sa pripojil k váženému zoznamu hráčov, ktorí skórovali pri svojom debute v Lige majstrov za Chelsea pri našom stredajšom víťazstve 2:1 nad Dinamom Záhreb.

Švajčiarsky reprezentačný útočník, ktorý prišiel na hosťovanie z Juventusu v deň uzávierky prestupov v septembri, urobil veľký dojem, keď v polhodine svojho prvého súťažného zápasu za Blues premenil nízky krosček Masona Mounta. Za výhrou proti Chorvátsku.

Tento 25-ročný hráč sa stal prvým hráčom, ktorý skóroval pri svojom debute v Chelsea od víťazstva Reece Jamesa 7:1 nad Grimsby Town v Carabao Cupe v septembri 2019. Hľadanie siete pri hraní ich prvého zápasu za Blues v prvej európskej klubovej súťaži.

Všetko sa to začalo v auguste 1999, keď sme odohrali náš prvý zápas Ligy majstrov proti Scondo Riga v treťom predkole. Lotyšský majster bol frustrovaný zo strany Gianlucu Williho v 76. minúte v prvom zápase na Stamford Bridge, ale dva góly za dve minúty. Celestine Papayaro A Gustavo Boyet Kedysi nás to držalo pod kontrolou Chris Sutton Komplexné víťazstvo 3:0, keď sme úspešne začali našu prvú kampaň medzi elitou kontinentu.

Štyria hráči sa pripojili k zoznamu v našom ďalšom vystúpení v Lige majstrov v sezóne 2003/04. Opäť sa Blues museli kvalifikovať, no proti MŠK Žilina sme to zvládli pohodlne. Eidur Gudjansson V úvodnom zápase na Slovensku vyhrali 2:0 Jimmy Floyd Hasselbaink A Róbert Huth Výhra 3:0 v odvetnom zápase na Moste.

Viliam Gallas Nefiguroval v našich kvalifikačných víťazstvách proti slovenskej strane, ale francúzsky obranca bol v základnej zostave otváracieho zápasu skupiny na Sparte Praha a presadil sa tým, že päť minút pred časom premenil gól Damiena Duffa. kríž.

V sezóne 2004/05 padli v Lige majstrov debutové góly troch hráčov v troch zápasoch. Didier Drogba Dostal dva v zápase 3:0 v Paríži Saint-Germain v Parc des Princes, Alexej Smerdin Dal jediný gól Chelsea, keď v Londýne zdolala obhajcu titulu Porto 3:1 Arjen Robben Zaznamenali sme výhru 1:0 na ihrisku CSKA Moskva a postúpili sme do osemfinále.

Michael Ballack
Skóroval z penalty proti Chelsea pri porážke 4:2 od Bayernu Mníchov v apríli 2005, ale nemecký stredopoliar potešil fanúšikov Blues v zápase Ligy majstrov na Bridge o 17 mesiacov neskôr. Pri výhre 2:0 proti Werderu Brémy si pripísal ďalší dobre vykonaný priamy kop.

Ballack sa pripojil k Bayeru Leverkusen po odchode z Chelsea a bol v zostave nemeckého tímu v septembri 2011, keď pri svojom debute v Lige majstrov za Blues skórovali ďalší dvaja hráči. David Lewis V sezóne 2010/11 po zimnom prestupe z Benficy bol vyrovnaný za Blues vo vyraďovacích bojoch, no predtým dohnal stratený čas curlingom v úvodnom góle proti Leverkusenu. Juan Mata Náš druhý bol odklepnutý v prestávke.

Oscar
Brazílčan pamätne skóroval dvakrát za tri minúty pri svojom prvom štarte v Chelsea pri remíze 2:2 s Juventusom v septembri 2012. Cesc Fabregas Cieľ bol v sezóne 2014/15, keď sme našu kampaň otvorili remízou 1:1 proti Schalke.

Three Blues sa dostali do výsledkovej listiny pri svojom debute v Lige majstrov, keď v septembri 2017 navštívili Qarabag. David Chapacosta Predtým vystrelil omračovaním z blízkosti pravej postrannej čiary Daimou Bagayoko A Michy Batshuayi Azeri porazili tím 6:0.

Álvaro Morata Vypadnutý z tejto hry, ale bol vrátený späť do zostavy pre našu návštevu Atlética Madrid a hral svoju úlohu a v 59. minúte vyrovnal skóre.

Pred stredajšími hrdinstvami Zakariu bol posledným hráčom, ktorý skóroval pri svojom debute za Chelsea v Lige majstrov. Romelu Lukaku Pred rokom proti Zenitu Petrohrad. Belgičan sa počas svojho prvého pôsobenia v drese Blues nikdy neobjavil v súťaži, ale po svojom návrate do klubu v roku 2021 sa konečne prvýkrát predstavil v súťaži a pri tejto príležitosti sa postavil nad obranu Zenitu a zamieril domov. Cesar. V 69. minúte centroval na jediný gól Azpilicueta.

READ  Ahoj Peter, keby som nespomalil, ja a možno aj ostatní sme boli v nemocnici, hovorí Saganov súper - Denník N