Declan Rice sa dostal do búrlivého sporu so slovenským manažérom po tom, čo Anglicko vyhralo 2:1 a postúpilo do štvrťfinále Euro 2024.

• Francesco Calzona sa ocitol v tom, že po uplynutí hracieho času tlačil Ricea do hrude
  • Anglicko 2:1 Slovensko NAŽIVO: Sledujte všetky reakcie na napínavé víťazstvo Three Lions

Declan Rice sa dostal do búrlivej hádky so slovenským manažérom Francescom Calzonom po tom, čo Anglicko vyhralo 2:1 po predĺžení a dostalo sa do štvrťfinále Euro 2024.

Televízne zábery zachytili, ako Calzona odstrčil Ricea preč po tom, čo sa po záverečnom hvizde priblížil k rozhodcovi Umuthovi Mellorovi.

Anglická hviezda mala z útoku výnimku a zúrivo gestikulovala na Calzonu, kým ju stiahol Ivan Toni.

Na slovenských tréneroch a náhradníkoch bolo vidieť, ako hovoria hráčom, aby 'držia hubu', keďže ich zo situácie vyviedli Rice, Toni a Ezri Gonza.

K incidentu došlo po tom, čo Anglicko uniklo veľkému strašeniu dramatickým vyrovnávajúcim gólom v 95. minúte od Judea Bellinghama, kým sa Harry Kane po necelej minúte predĺženia presadil na víťaza.

Declan Rice bol videný kričať a gestikulovať smerom k manažérovi Slovenska Francescovi Calzonovi.
Rice bol videný, ako nahnevane hovorí slovenským trénerom a náhradníkom, aby „drž hubu“.

O víťazstvo sa postará stretnutie so Švajčiarskom, ktoré v sobotu v osemfinále zdolalo Taliansko 2:0.

Nie je jasné, čo Calzona rozčúlilo a prinútilo ho hovoriť s rozhodcom po záverečnom hvizde.

Strčil Ricea do hrude a bolo vidieť, ako mieri slová na 25-ročného mladíka.

Kliknutím sem zmeníte veľkosť tohto bloku

Gonza, Toney a záložný brankár Aaron Ramsdale sa snažili rozptýliť situáciu po príchode do obrany anglického súpera.

Počas zápasu v Gelsenkirchene Anglicko zaostalo v 25. minúte vďaka brilantnému úsiliu Ivana Schranza.

Museli čakať hlboko v umierajúcich fázach, pretože Bellinghamov akrobatický moment sa vyhol ich hanbe a zabezpečil im miesto v súťaži.

Bellinghamov brilantný kop na bicykli vyvolal obrat, keď Kane zamieril domov v prvej minúte extra 30.

Anglicko sa potom držalo, aby si zabezpečilo rozhodujúce víťazstvo, aby postúpilo do štvrťfinále a udržalo Garetha Southgatea vo svojej práci.

READ  Nadia Podoroska a Guillermina Naia sú teraz partnerkami WTA vo štvorhre

„Sladká Caroline nebola veľmi sladká,“ povedal Gary Neville. 'Takže úľava je slovom hry. Mali sme veľké šťastie a mali by sme poďakovať našim šťastným hviezdam a pozrieť sa tam a byť vďační za všetko, pretože sme boli nešťastní.

„Už štyri zápasy sme na tom mizerne, nehrali sme dobre v predĺžení, stiahli sme Slovensko k nám a mali smolu v zakončení.

„Teraz musíme niečo dramaticky zmeniť. Som šťastný za Garetha. Všetci ho poznáme v štúdiu, je to skvelý chlapík s obrovskou integritou, ale dnes večer si uvedomí, že bol príliš blízko k okraju. Tak blízko okraja.“