Technológie

Demo E3 Halo 2 prichádza do Halo: The Master Chief Collection

Halo: Master Chief Collection čoskoro poskytne hráčom spôsob, ako si zahrať pôvodné E3 demo pre Halo 2, a zároveň poskytne komunite módov doteraz nevydané prostriedky, vrátane vozidiel a zbraní.

Tím vývojárov z 343 Industries známy ako Digsite sa zaoberal archivovanými údajmi a aktívami série Halo v snahe priblížiť históriu Halo hráčom. Tento mesiac sa dozvedia o mnohých konceptoch a nápadoch, ktoré boli prevzaté z finálnych verzií predchádzajúcich hier Halo, a dostanú šancu zahrať si s doteraz nevydanými prostriedkami pre vozidlá, mapy, bytosti, zbrane a ďalšie. Jeden z najlepších príkladov z poslednej doby Ahoj blog Waypoint Príspevok (určite stojí za to si ho pozrieť, ak vás zaujíma história série) je dekonštruovaná verzia E3. Haló 2 Prichádza demo scenára EarthCity Halo: The Master Chief Collection…niekedy.

Halo 2 Earth City Scenario Demo prichádza do Halo: The Master Chief Collection

Zatiaľ čo 343i neposkytol očakávaný dátum vydania demo aktualizácie EarthCity, skutočnosť, že tím Digsite o tom hovorí, znamená, že verí, že bude fungovať na novom engine/verzii Halo 2. Zbierka Master Chief. Technický historik, ktorý má prezývku Dickside Foreman and General, však poznamenáva, že tím „nemôže nič sľúbiť o dostupnosti konzoly“.

„Nie je to triviálna úloha a musíme na seba navrstviť celú stranu upozornení, ktoré prichádzajú s tým, že vezmeme demo mapu pre engine, ktorý momentálne neexistuje, a prinútime ju, aby nevyhodila do vzduchu súčasný svetelný mapovač (aby ľudia mohli ísť do oblastí nikdy nechcú vidieť).

Blogový príspevok poznamenáva, že scéna EarthCity bola vytvorená ako demo E3 v teraz mŕtvom engine a nikdy nebolo určené na hranie „mimo scenár“. Maloobchodná verzia hry – „Viac ako 3400 riadkov nezdokumentovaného holoskriptu bolo skutočne napísaných takmer pred dvoma desaťročiami v šialenej časovej tiesni a bolo vytvorené s cieľom obísť rôzne chyby vtedajšieho enginu,“ píše sa na blogu.

READ  Slovenský premiér Madovič rezignoval a podával si ruku so spojencom Hegerom

General poznamenáva, že keď tím začal pracovať na EarthCity, nemal veľa prostriedkov pre mapu, iba súbory Binary Space Partitioning (BSP) a JMS pre niektoré objekty krajiny. Digisite potreboval začať spájať všetky zdrojové mapové súbory potrebné na vstup do zdrojového skladu Halo 2. To tiež viedlo k zisteniu, že demo animácie chýbajú. Keďže sa počas vývoja Halo 2 zmenili rôzne funkcie, mnohé z pôvodných súborov skriptov v sade na úpravu Halo 2 boli nekompatibilné s modernou verziou Halo 2, takže tím musel skript aktualizovať, aby fungoval. Teraz si ho zároveň ponecháva na základe toho, ako mal pôvodne fungovať.

„Naším konečným cieľom je spustiť MKC a ak budete postupovať podľa prezentačného skriptu (vrátane Ghost Hijack!), spustiť a pracovať podľa plánu,“ hovorí generál. „Dúfame, že z niektorých vecí uvedených v prezentácii urobíme „skutočnú vec“. Tam, kde je to vhodné, použijeme maloobchodné komponenty H2. Pre niektorých to môže byť šok, ale veľa demo hier je dym a zrkadlá !“

Demo Halo 2 momentálne nemá očakávaný dátum doručenia, ale pozývame vás, aby ste si pozreli zaujímavý príspevok Dutý bod cesty Kým budete čakať. Kedy sa EarthCity spustí na Xbox a PC, chceli by ste ho vidieť? Dajte nám vedieť nižšie, Sparťania!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close