Hlavné správy

Democracy Digest: Skúma Paris Babis ako duch Thatcherovej žije v Česku

Maďarsko dostáva ďalší plyn z Ruska; súdne vady; Zdravotníci na elektrobicykloch

Gazprom začal do Maďarska dodávať ďalších 700 miliónov kubických metrov (cm) zemného plynu, uviedol štátny tajomník Tomáš Menser. vyhlásil na Facebooku minulý víkend. Vyplýva to z kontroverznej cesty ministra zahraničných vecí Petra Szijjárta do Moskvy v júli s cieľom požadovať viac plynu, než je dlhodobá dohoda o plyne podpísaná minulý rok za 4,5 miliardy kubických cm3/rok, čo je zhruba polovica potrieb Maďarska. S vysychaním západných trhov s plynom sa maďarská vláda čoraz viac obáva zimy a ponáhľala sa získať viac plynu z Moskvy. V prvej fáze do konca augusta dorazí z juhu cez plynovod Turkish Stream ďalších 2,6 milióna cm3 plynu a rokovania o septembrovej dodávke už prebiehajú, uviedol Mencher. Koľko maďarská vláda za plyn platí, nezverejnili.

Nie je prekvapením, že vládou kontrolované médiá tento týždeň spustili očierňovaciu kampaň proti vyššiemu sudcovi Csabovi Vasvarimu po tom, čo kritizoval prístup vlády k súdnictvu. sudca povedal Pozorovateľ: „On a jeho kolegovia na lavičke boli svedkami pokusov o vonkajšie a vnútorné ovplyvňovanie“. Uviedol prípady, v ktorých súdni úradníci diskutovali o tom, či vyhodiť alebo pošramotiť kariéru vysoko autonómnych sudcov, keď boli na súd dosadení relatívne nekvalifikovaní priatelia alebo rodinní príslušníci vysokopostavených politikov. Odhalenie je masívnou ranou pre maďarskú vládu, ktorá sa snaží presvedčiť Európsku komisiu, že nezasahuje do súdnictva, keď prosí o uvoľnenie zmrazených eurofondov. Waswari pri útokoch slúžil počas „vlády teroru“ predchádzajúcej sociálno-liberálnej vlády a odsúdil „nevinných demonštrantov“ na roky väzenia. Vládne pridružené noviny Magyar Nemzet vyžiadané Odsek obsahujúci tieto informácie bol z jeho stránky na Wikipédii odstránený, aby „vybielil“ jeho povesť. V roku 2006 vypukli násilné protesty po úniku internej správy vtedajšieho premiéra Ferenca Giurzaniho, ktorý sa priznal, že počas predvolebnej kampane klamal, aby si zabezpečil víťazstvo. Pravicové médiá považujú udalosti z roku 2006 za prvotný hriech ľavicovej vlády a za dôkaz, že im nemožno dôverovať, a spoločnou stratégiou je podkopať dôveryhodnosť verejnosti udalosťami z roku 2006.

READ  Polícii sa nepodarilo identifikovať tých, ktorí stoja za protislovenskými plagátmi v Sheffielde

Maďarská národná záchranná služba (OMSZ) oznámila, že spustí pilotný projekt „cyklistických ambulancií“. Elektrické bicykle sa primárne používajú v mestách, najmä v oblastiach s vysokou premávkou, ako je Budapešť. Thomas Gramariks, prvý maďarský zdravotník na e-biku, vysvetlil v a Video Zdravotníci na bicykloch sú v Spojenom kráľovstve nasadení už 20 rokov a ročne pomôžu 17 000 ľuďom. Nikto sa nechystá nahradiť klasické sanitky e-bicyklami, ale bicykle môžu niesť všetko vybavenie potrebné na záchranu životov, hovorí. Zdravotnícky personál sa môže dobrovoľne prihlásiť a získať príplatok za presun na e-bicykli. Gramerics povedal, že často jazdí na bicykli po peších uliciach v Budapešti. OMSZ potvrdilo, že projekt sa oficiálne spustí na jar 2023.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close