Ekonomika

Democracy Digest: Uniknuté e-maily ukazujú politickú kontrolu poľského najvyššieho súdu

Korešpondencia je poslednou časťou série e-mailov z Dworczykovho osobného účtu, ktoré boli publikované online na kanáloch Telegram už niekoľko mesiacov. Poznamenávajú, že Dworczyk používal nezabezpečený osobný e-mailový účet na riadenie vládnych záležitostí. Ukazujú aj pohľad na to, ako vrcholní politici BIS podnikajú. Poľská vláda tvrdí, že úniky sú súčasťou ruského kybernetického útoku, ale nikdy nepoprela pravosť žiadneho obsahu. Przylepska v reakcii na tohtotýždňový únik informácií poprela, že by sa stretla s politikmi, aby prediskutovala súdne prípady.

Inde v Poľsku bol Tomasz Lisz, šéfredaktor Newsweek Polska, prepustený bez oficiálneho vysvetlenia po tom, čo internetový portál Virtualna Polska informoval o obvineniach zo systémového šikanovania. Novinár Tomasz Siegielski, teraz náhradník za Liz, napísal úvodník, že „Liz sa správala ako autokratka a jej dravý štýl riadenia niektorých urážal“, ale priznal, že ostatní zamestnanci s bývalou redaktorkou problém nemali. náčelník. Virtualna Polska sa rozprávala s tuctom zamestnancov, ktorí opisovali toxické pracovné prostredie, Liz si robila srandu zo zamestnancov a robila sexistické a homofóbne vtipy (Newsweek bol liberálny denník a Liz bola vďaka jej podpore jednou z najlepších liberálnych novinárok v postkomunistickom Poľsku za práva žien a LGBT). Liz obvinenia popiera, ale sťažnosti zamestnancov viedli k internému vyšetrovaniu.

Medzitým ďalšia populárna novinárka z Newsweeku, Renata Kim, verejne na sociálnych sieťach zverejnila, že podala prvé sťažnosti na HR na Liz. Kim je dobre známa svojimi progresívnymi verejnými postojmi a aktivizmom aj v otázkach rovnosti. V čase písania tohto článku sa na sociálnych sieťach objavuje horská dráha ďalších obvinení, pričom bývalý novinár Newsweeku obvinil Kim, že ju šikanuje. Kultúra kancelárskej práce v Poľsku je v týchto dňoch jednoznačne pod drobnohľadom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close