Svet

Demonštranti sa zhromaždili v Kuala Lumpur a žiadajú odstúpenie premiéra Muhyiddina, SE Asia News a Hlavné správy

KUALA LUMPUR: V centre mesta Kuala Lumpur sa v sobotu (31. júla) ráno zhromaždilo asi 200 až 300 demonštrantov, ktorí žiadali odstúpenie premiéra Muhyiddina Yassina.

Cesty okolo Dadara Merdeku boli uzavreté, keď demonštranti v čiernom odeve vyšli do ulíc počas demonštrácie skupín mládeže a občianskej spoločnosti známych ako Sekretariát Solidarita Rakyat.

Federácia tiež vyzvala na úplné parlamentné zasadnutie a automatické pozastavenie bankových pôžičiek na zmiernenie ťažkostí spôsobených súčasným výlukou Govt-19.

Na mieste bola umiestnená dopravná polícia a polícia v civile. Niektorí maršali mali na sebe biele ochranné klobúky a lekári červené ochranné klobúky.

Náčelník mestskej polície Azmi Abu Qasim varoval, že porušovatelia štandardných operačných postupov môžu čeliť postupu polície.

Podľa denníka The Star komisár Datuk Azmi uviedol, že polícia od organizačného výboru o plánovanom stretnutí nedostala žiadnu žiadosť ani oznámenie.

Protest sa koná v čase, keď predseda vlády Muhyiddin čelí ústavnej kríze v dôsledku tlaku na stiahnutie sa z konfrontácie s kráľom sultánom Abdulláhom Ahmadom Šáhom.

Palác vo štvrtok zdôraznil, že kráľ nesúhlasí s jednostranným krokom vlády na stiahnutie dekrétov za výnimočného stavu vyhláseného v januári. Jeho platnosť končí v nedeľu.

Dokonca aj od vlastných spojencov pána Muhyiddina zazneli výzvy na jeho odchod.

READ  Dominančná jednotka Lacardo bola testovaná na stopách trestného činu Efrona Ruwalsa Bezpečnosť | Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close