Svet

Denné poludňajšie krátke udalosti: Ukrajina

S našimi humanitárnymi kolegami sme ľuďom z Doneckej oblasti dodali nové vozidlo so 65 tonami humanitárnych zásob.

Krátke najdôležitejšie udalosti na poludnie – 8. septembra 2022

Ukrajina

Pokiaľ ide o Ukrajinu, Denis Brown, humanitárny koordinátor, a Matthew Hollingworth, koordinátor Svetového potravinového programu krajiny, odsúdili včerajší útok v malej dedinke Mala Dokmachka v Záporoží, pri ktorom zahynuli a zranili civilisti stojaci v rade na pomoc. regiónu.

Postihnuté centrum od začiatku vojny využívali miestne úrady na distribúciu pomoci civilistom. Keď to včera udrelo, rozdávali sa potraviny, hygienické potreby a ďalšie veci. Civilná infraštruktúra vrátane zariadení asistovaného bývania musí byť chránená a občanom musí byť umožnený bezpečný prístup k základnému tovaru, ktorý potrebujú. Organizácia Spojených národov vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám zosnulých a zraneným praje skoré uzdravenie.

Na druhej strane sme v pondelok s našimi humanitárnymi kolegami dopravili nový konvoj 65 ton humanitárnych zásob ľuďom žijúcim v osadách v blízkosti frontovej línie v provincii Doneck. Konvoj šiestich nákladných áut priviezol potraviny, vodu, lekárske a hygienické súpravy a plachty, aby uspokojil okamžité potreby viac ako 5000 ľudí v najmenej štyroch mestách. Od začiatku vojny dostalo v celej krajine kritickú humanitárnu pomoc takmer 13 miliónov ľudí. Pomoc však dostal len asi 1 milión ľudí v mimovládnych oblastiach. Pokračujeme v rokovaniach, aby sme zabezpečili, že sa usilujeme o voľný a neobmedzený prístup, aby sme mohli podporovať ľudí na oboch stranách frontovej línie.

READ  Légia USA Vytvorené službou Blogger Ohio

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close