Hlavné správy

Denné prípady slovenskej vlády sú od marca na historickom maxime

Asistent obchodu overí negatívny certifikát testu Govit-19, zákazníci prídu do obchodu v nákupnom stredisku, obchody sa znova otvoria po výluke, uprostred infekcie koronavírusom (Govit-19), Slovensko, Slovensko, 19. apríla 2021. REUTERS / RODOVAN STOKLASA

Praha 6. októbra (Reuters) – Slovensko v stredu zaregistrovalo 1 971 nových prípadov nového koronavírusu, čo je najvyšší denný počet od 23. marca, a to kvôli nárastu infekcií medzi neočkovanými ľuďmi.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že tri štvrtiny prípadov potvrdených testom PCR boli medzi neočkovanými osobami.

Počet pacientov s Covit-19 alebo podozrivých na Covit-19 stúpol na 753, pričom ministerstvo sa v marci udržalo pod takmer 4 000 hranicami.

Slovensko je jednou z najpomalších krajín v Európskej únii, ktorá očkuje svoju populáciu, pričom počet prípadov je podobný ako v iných krajinách, kde sú hladiny očkovacích látok relatívne nízke, napríklad v Rumunsku a Bulharsku.

Nárast slovenských prípadov je však pomalší, ako odhaduje vláda. Varovala, že do konca septembra sa môže zvýšiť na 3 000 prípadov denne.

Podľa údajov Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) je 52% dospelých Slovákov úplne zaočkovaných, oproti 74% v Európskej únii.

Niektoré opozičné strany vrátane podozrivých na očkovanie zvýšili podozrenie na vakcínu, vrátane bývalej vládnej strany bývalého premiéra Roberta Figa, Smer, ktorá uviedla, že nebude očkovaná.

Reportáž Jasona Howeta Strih Robert Brussel

Naše štandardy: Zásady nadácie Thomson Reuters.

READ  Čo ste (pravdepodobne) nevedeli o prezidentských voľbách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close