športové

Desať zahraničných športovcov, ktorí stoja za to vidieť na sociálnych sieťach

dnes 00:00
|

Nemáte účet sociálnych sietí? Pravdepodobne neexistujete. Aj v tomto duchu svetová populácia vníma fenomén 21. storočia. A popularita sociálnych médií sa zvyšuje ešte viac počas súčasnej globálnej pandémie koronavírusov, keď online účty poskytujú dostatok priestoru pre zábavu a sebarealizáciu.

Prečítajte si tiež

Na Instagrame stojí za videnie desať slovenských športovcov

Široko ich používajú slovenské i zahraničné športové hviezdy. Kto sa objaví v online priestore a ktorí športovci na svete si zaslúžia byť pridaní do zoznamu sledovaných osôb? Ponúkame vám desať najzaujímavejších profilov sociálnej siete Instagram, kde je možné publikovať iba fotografie alebo videá s komentármi.

CRISTIANO RONALDO (Futbal) – 218 miliónov sledovateľov

Talianska hviezda Juventus z Turína je najviac sledovaným športovcom na planéte. Len na Instagrame poteší publikum viac ako 200 miliónov. Hoci tridsaťročný Portugalec svojim fanúšikom neponúka fotografie ani videá každý deň, frekvencia jeho príspevkov je vysoká. Samozrejme, ďalšie sa pridávajú počas súčasnej karantény.

Päťnásobný víťaz Ligy majstrov má na Instagrame najčastejšie dobre vyvinuté telo alebo veľkú rodinu. Pre mnohých je Ronaldo v týchto časoch motiváciou, aby ho pohli doma. Rodák z Madeiry však, rovnako ako väčšina jeho kolegov, využíva na reklamu aj sociálne médiá, z ktorých má ako jeden z najbohatších športovcov na planéte obrovský finančný príjem ,

LEBRON JAMES (Basketball) – 64,2 milióna sledovateľov

Hviezda Los Angeles Lakers je tiež aktívnym používateľom sociálnych médií. Rád ukazuje fanúšikom rôzne aspekty svojho života. Jeho basketbalová kariéra a jeho momenty v mysli zaujímajú prvé miesto v tejto oblasti. Tridsaťročný rodák z Akronu však necháva svojich fanúšikov aj v súkromí.

Tam sú populárne videá, kde tancuje, ale ľudia ich milujú ešte viac, v ktorých sa tiež pohybuje jeho manželka Savannah a ich tri deti. James však rád prezentuje aj svoje politické názory. V Spojených štátoch je známy kritikou prezidenta Donalda Trumpa, ktorého na Twitteri nazval trampou.

CONOR MCGREGOR (MMA) – 36,5 milióna odberateľov

Hoci sa írska hviezda zmiešaného bojového umenia už vrátila do osemhrannej klietky, v posledných rokoch si svoju slávu získala skôr škandálmi. Tridsaťjedenročný rodák z Crumlinu sa však naopak nezbavil jeho popularity. Ľudia radi sledujú jeho správy.

McGregor rád predvádza svoje atletické telo a ako sa formuje pred zápasmi. Tiež ukázal fanúšikom, ako môže oslavovať víťazstvá pri zábave v baroch. Tiež sa rád prezentuje v elegantnom oblečení a sú tu aj reklamné videá. Najčastejšie sa im dodáva fľaša írskej whisky.

RONDA ROUSEY (MMA, WRESTLING) – 13 miliónov predplatiteľov

Ak hľadáte športovkyňu s najviac stúpencami na Instagrame, prídete do Ronda Rousey. Tridsaťtriročný Američan má zaujímavú kariéru. Začala ako judoka a na olympijských hrách v Pekingu 2008 získala bronzovú medailu v kategórii do 70 kg.

Neskôr získala popularitu v klietke Octagon a nedávno aj v zápase. Rousey nie je len športovec, ale aj obyčajná žena. Na jeho Instagrame nájdete videá z jeho varenia, hrania videohier alebo starostlivosti o zvieratá na farme. Zatiaľ čo niektorí z jeho kolegov upútajú pozornosť fanúšikov hlavne svojou dokonalou postavou, bývalý zápasník MMA postavil na svojej charizme a spontánnosti.

USAIN BOLT – 9,5 milióna predplatiteľov

Aj keď už nie je aktívnym športovcom, Usain Bolt bude pre ľudí vždy zaujímavý. Majiteľ svetových rekordov získal srdcia fanúšikov 100 a 200 metrov nielen svojimi ultrarychlými nohami, ale aj svojou veľkou charizmou a povahou umelca. Je šťastný, že ho šíri ďalej, aspoň prostredníctvom svojich sociálnych sietí.

Na Instagrame ponúka svojim stúpencom chuť, ako vyzerá športový penzión. Tridsaťtri rokov, osemkrát olympijský majster, má voľný čas na pláži alebo v spoločnosti priateľov. Tam sú tiež videá, kde spieva alebo tancuje. Jamajská šprintová legenda sa však v posledných mesiacoch pripravuje na úlohu otca. Dlhoročná priateľka Kasi Bennettová porodila svoju dcéru v pondelok. Jeho profil Instagramu najviac zapôsobil jeho milovaný s rastúcim bruchom.

DANIEL RICCIARDO (FORMULA 1) – 3,1 milióna sledovateľov

Aj keď v jeho okienku úspechu nie je titul majstra sveta F1, zostáva jedným z najpopulárnejších jazdcov na okruhu. 30-ročný Austrálčan neváhal pobaviť, rovnako ako jeho Instagram. Ricciardo v súčasnosti ponúka fanúšikom nahliadnutie do karantény doma.

Okrem čestnej práce v oblasti fyzickej zdatnosti sa tiež dokáže pobaviť. Nedávno uverejnil profilové video o tom, ako hodil plastovú fľašu s vodou na veľké vzdialenosti cez strom do kontajnera, ktorý nesie auto. Výsledok? Fľaša našla svoj cieľ a Ricciardo ukončil obdivuhodný čin nadšenou oslavou.

ANDY MURRAY (Tennis) – 1,7 milióna sledovateľov

Medzi hviezdami svetového tenisu Murray nevyužíva verejnosť tak veľkú, ako je Rafael Nadal (9,3 milióna), Roger Federer (7,6 milióna) alebo Novak Djokovic (7,1 milióna), ale jeden by mohol zvážiť jeho zaujímavejší profil. Prečo? Murray je jedným z atlétov, ktorí sa bavia a bavia zo seba.

Počas štyridsiatich rokov neváhal prenajať fotografiu v škótskom kilti a na hlave princeznej koruny – oblečenie, ktoré vynašli jeho dcéry Eddie a Sophia Olivia. Všimnite si tiež snímku z konca roku 2018, keď olympijský majster v dvojhre v Londýne 2012 a Rio de Janeiro 2016 predstavuje sedem fliaš alkoholu. Murray sa tak rozlúčil s katastrofálnou sezónou poznačenou problémami bedrového kĺbu, pre ktorú vypadol z top 8 vo svetovom rebríčku ATP.

FABIO WIBMER (MOUNTAIN CYCLING, FREERIDE) – 1,5 milióna predplatiteľov

Meno tohto rakúskeho profesionálneho horského cyklistu alebo freeridera vám pravdepodobne povedie najmenej zo zoznamu. Obchádzka však stojí za to, domorodec z Lienzu, 24 rokov. Na jeho Instagrame nájdete rôzne videá, na ktorých dokáže pomocou svojho bicykla urobiť revolučné kúsky. V povinnej karanténe baví fanúšikov rôznymi spôsobmi.

Najčastejšie však vo svojich videách ukazuje, ako pomáha svojim spolubývajúcim upratovať. Samozrejme, s pomocou vášho milovaného bicykla. Wibmer má nielen dokonalé výkony, ale aj tie, ktoré nevydržali bez bolesti. Pre niektorých môže byť prekvapujúce, že Rakúšan má viac nasledovníkov, napríklad Mikaela Shiffrin alebo P. K. Subban. Jej úspech na sociálnej sieti youtube mu však tiež pomáha pri popularite.

P. K. SUBBAN (HOCKEY) – 984 000 odberateľov

Mnohí ľudia by ho kvôli svojmu karibskému pôvodu nenakláňali k hokejistovi. 30-ročný obranca je však jedným z elitných hráčov v NHL. V roku 2013 mu vedenie súťaže udelilo trofej Norris za najlepší profil buk. Subban je obľúbený nielen u spoluhráčov, ale aj u fanúšikov. Má povesť žolíka, čoho dôkazom je jeho profil na Instagrame, kde nájdete rôzne vtipné fotografie alebo videá. Subban sa nehanbí ukázať fanúšikom jeho radostnú povahu tancom, spevom alebo akoukoľvek inou činnosťou.

Jeho profil je o to zaujímavejší, že často tvrdí, že je jeho snúbenica a bývalý úspešný lyžiar Lindsey Vonn. Počas karantény, ktorú spolu trávia, publikoval Subban video, v ktorom nosí lyžiarsku prilbu a drží v rukách lyžiarske palice, simulujúce zostup na kopec. V šialených pózach predstavuje krásnu snúbenicu a často nás prinútil hľadať v ich spoločenskej miestnosti. K dispozícii sú aj fotografie jeho vkusu pre módu.

MIKAELA SHIFFRINOVÁ (DOWNHILL SKIING) – 980 000 prihlásených

Najlepšia lyžiarka na svete zostala lojálna takmer miliónu stúpencov, a to aj počas ťažkého obdobia, ktoré žije so svojou rodinou od začiatku februára. Frekvencia nových príspevkov bola, samozrejme, nízka a 25-ročný rodák Vailovcov prekonal bolesť srdca prostredníctvom Instagramu. Do svojho normálneho sociálneho systému vstúpil až po skončení sezóny v polovici marca v Aare.

Odvtedy sa jeho fanúšikovia môžu opäť tešiť na časté množstvo nových správ. Shiffrin má nielen talent na lyžovanie, ale vyniká skoro všetko, čo chytí. Svojich fanúšikov často ohromila svojou obratnosťou s futbalovým loptičkom, klavírom a gitarou kombinovanou so spevom alebo tancom. Počas štyridsiatich rokov dokonca šikovne porezala svojho brata Taylora, aj keď mala spočiatku ťažkosti so zapnutím holiaceho strojčeka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close