Zábava

Detská fantázia sa stretáva s vojnovou realitou v dráme Ema a Smrtihlav od Ivety Grofovej z druhej svetovej vojny.

Výroba / Financie Slovensko / Česko / Maďarsko

Autor:

– Slovenský filmár momentálne nakrúca so slovensko-česko-maďarským filmovým štábom. Na tele aj na dušiHlavnú úlohu hrá Alexandra Borbeli

Režisérka Iveta Grofová a herečka Alexandra Borbély na pľaci Emma a Smrtihlava (© Anton Faraonov/PubRes)

Slovenský filmár Iveta Grofová Nakrúca nový celovečerný film Emma a SmrtihlavaToto prichádza v pätách jeho víťazstva Krištáľový medveď Malý prístav [+see also:
film review
trailer
interview: Iveta Grófová
film profile
]
. Film je natočený podľa rovnomenného románu slovenského spisovateľa a filmára Peter Kryštúfek (viditeľný svet), ktorý sa pôvodne pripravoval na natáčanie filmu, ale tragicky zomrel v roku 2018, tesne pred uvedením do výroby. Slovenský výrobca Zuzana Mistrykováz BubresPo tom, čo Krzysztofek upravil svoj román do scenára, prizval Grofovú, aby prevzala riaditeľku.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Príbeh odohrávajúci sa z druhej svetovej vojny sleduje Mariku, maďarskú vdovu, ktorá ukrýva židovského chlapca Simona v búrlivej ére Slovenského štátu, keď slúžila ako klientsky štát nacistického Nemecka. Chlapec prežije s pomocou vdovy a vlastnou fantáziou. Dej sa odohráva v pohraničnej obci, kde sa spájajú slovenskí a maďarskí občania, zatiaľ čo maďarskí občania čelia rastúcemu nacionalizmu, ktorý po vojne vedie k ich deportácii do táborov nútených prác. Emma a Smrtihlava Príbeh o „neistých hraniciach medzi ľudskosťou a vôľou žiť“. [in a place] kde jedno vylučuje druhé.“

Natáčanie začalo na Slovensku v auguste, potom pokračovalo nakrúcanie v Českej republike a potom sa vrátil na Slovensko. Slovensko-česko-maďarský štáb má za sebou už 24 natáčacích dní, do konca zostáva 26 dní. Výroba bude dokončená do marca 2022, s plánovaným vydaním v roku 2023. Pôvodných spolupracovníkov, slovenského DoP, priviedol na palubu Peter Krzysztofek Martin Štrba a slovenský módny návrhár Katarína strbová Bieliková, zostaňte zapojení do projektu. V hlavnej úlohe vdovy sa predstaví slovensko-maďarská herečka Alexandra Borbeliováz Na tele aj na duši [+see also:
film review
trailer
interview: Ildiko Enyedi
interview: Ildiko Enyedi
interview: Réka Tenki
film profile
]
slávy, so slovenským hercom Milan Ondrič a rakúsky Thesps Florentská Carol A Alexander E FenonNechýba ani maďarské obsadenie Denez Uljacki, Lily Monori, Jánoš Tersi A Piroska Molnár.

READ  V ľadovom hokeji mužov Slovensko porazilo Spojené štáty americké, vyhralo rozstrel a postúpilo do semifinále.

Emma a Smrtihlava Ide o spoločný podnik slovenskej firmy Bupres a českého oblečenia Total HelpArt THA a Maďarska Campfilm. Rozhlas a TV Slovensko A Česká televízia Aj oni sa pustili do projektu. The Slovenský audiovizuálny fond A to Slovenský fond kultúry národnostných menšín (Kult Minor) podporili film. Partner vo Fortuna Film und TV.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Páčilo sa vám čítanie tohto článku? Prihláste sa na odber nášho newslettera a získajte viac takýchto noviniek priamo do vašej schránky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close