Svet

Diaľkové ovládanie upokojuje hlučné čínske babičky v zahraničí

Píše Guardian. Babičky sa schádzajú na námestiach a v parkoch, skoro ráno alebo večer. Hlasno tancujú na čínsku hudbu. To vedie k rozhorčeniu a skutočným výtržnostiam, pretože podľa iných hudba narušuje pokoj – a mestá sú už teraz veľmi uponáhľané a plné.

Minulý týždeň sa riešenie zvukového znečistenia stalo virálnym: akýsi diaľkový ovládač vypína hudobné boxy vo forme pištole. Recenzie sú pozitívne. „Nakoniec je dno tiché,“ hovorí.

„Skvelý vynález. S týmto som najbližším zamestnávateľom,“ píše ďalší.

Podľa denníka The Guardian je v Číne 100 miliónov tanečných omší. Majú, samozrejme, celkom pravdu. Štátne médiá opisujú tanec ako „pozitívny a účinný spôsob, ako prelomiť fyzické a finančné bariéry“ a „zlepšiť kvalitu života starších ľudí“.

Ale veci idú bokom. Rôzne skupiny medzi sebou súťažia o dostupné verejné priestranstvá. Súťažia medzi sebou podľa veľkosti hudby. Videá tiež ukazujú, ako bojujú s basketbalistami alebo ako búchajú počas futbalového zápasu.

Niekedy sa to stane nepriateľským. V meste Shijiazhuang miestni hádžu páchnuce tofu, farby a benzín, zatiaľ čo ženy tancujú. Bolo by to dokonca vyhodené s ľudskými výkalmi. Čínski predstavitelia zápasia s tradíciou už roky.

Square dance sa objavil počas kultúrnej revolúcie v 60. rokoch minulého storočia. „Square dance je tieňom minulosti. Mnoho starších ľudí v Číne verí, že ich vybudovala ich generácia. Majú silný hlas a postavenie. My mladí ľudia nemáme nič a zaslúžime si proti tomu nič nepovedať,“ povedal jeden z mladých mužov. Napriek tomu diaľkové ovládanie ukazuje, že mladí ľudia sú teraz aktívni.

READ  Super Falcons, Black Queens Conflict Titles AWCON 2022 Kvalifikačný žreb

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close