Technológie

Digital Foundry teraz spojilo ruky s RTX 4090 a DLSS 3

Dnes Nvidia konečne vydala nové grafické karty RTX 4090 a RTX 4080 založené na architektúre Ada Lovelace. RTX 4090 sme používali niekoľko posledných dní a usilovne sme pracovali s obsahom zameraným na najnovšiu technológiu generovania snímok spoločnosti založenú na AI – DLSS 3.

Prvé dojmy zo samotnej RTX 4090? Aj na základe obmedzeného testovania ide o jeden z najväčších nárastov výkonu medzi jednotlivými génmi, aké sme kedy videli. Hranie v rozlíšení 4K pre monitory a televízory s vysokou obnovovacou frekvenciou nepredstavuje problém pre väčšinu moderných titulov – a ak patríte k tým šialencom, ktorí vlastnia 8K televízor (ako ja), teraz je možné 8K pri 60 snímkach za sekundu. Skombinujte nový DLSS 3 s jeho generáciou rámov založenou na AI – zvýšenie výkonu – a zrazu najintenzívnejšie pracovné zaťaženie pri hraní počítačových hier s neutíchajúcou plynulosťou.

Dúfali sme, že už dnes budeme mať hotové naše celé video, ale keďže sme sa do toho už potopili celý víkend, ešte sme to nedokončili a potrebujeme nejaký čas navyše – preto sme dali dokopy ukážkové video, ktoré niektoré z nich ukazuje. Práca, ktorú sme už urobili.

Digital Foundry spojilo uzol s RTX 4090 – a poskytne prvý pohľad na DLSS 3 neskôr v týždni.

DLSS 3 obsahuje hlavne tri komponenty: existujúce techniky upscalingu AI z DLSS 2 v kombinácii s úplne novou technológiou generovania rámca AI pomocou nového generátora optického toku, ktorý sa nachádza v novej architektúre Ada Lovelace. V zásade sa pomocou existujúcich techník vykresľovania vygenerujú dva snímky a potom sa medzi ne vloží tretí „interpolovaný“ rámec pomocou novej technológie generovania snímok. Vyrovnávacia pamäť dvoch snímok v tomto režime bude mať dôsledky na latenciu, čo znamená, že technológia redukcie vstupného oneskorenia spoločnosti Nvidia – Reflex – je povinným tretím doplnkom sady DLSS 3. Cieľom je znížiť dodatočné oneskorenie spôsobené interpoláciou snímok pomocou reflexu.

READ  Slay the Spire sa stáva stolovou hrou

Preto sú hlavné otázky, ktorým čelia nové technológie, jasné: aká je úroveň kvality interpolovaných snímok a do akej miery sa vstupné oneskorenie zvyšuje alebo znižuje na základe vyrovnávacej pamäte snímok v kombinácii s tým, aké zmiernenia poskytuje Reflex. Je dôležité pochopiť obmedzenia a silné stránky: napríklad športoví hráči získajú vyššiu snímkovú frekvenciu, aby výrazne znížili oneskorenie – aplikácie sú tu obmedzené. Zároveň však sledovanie obsahu Triple-A na mojom LG OLED CX pri maximálnej obnovovacej frekvencii 120 Hz je celkom zážitok.

Naším cieľom je rozšíriť tieto a ďalšie témy v našom pripravovanom obsahu koncom tohto týždňa, ale zatiaľ by vám vyššie uvedená upútavka mala poskytnúť určitú predstavu o kvalite DLSS 3 a niektorých testoch, ktoré sme vykonali. beh Samozrejme, že systémy na doručovanie videa v rozlíšení 4K 120fps momentálne neexistujú, takže sme naše zábery spúšťali polovičnou rýchlosťou, aby ste videli každý záber.

Je to veľmi náročný projekt (keďže snímanie v rozlíšení 4K 120fps v skutočnosti neexistovalo, keď sme začali pracovať), ale obsah, na ktorom pracujeme, je dobre spracovaný. Finále bude naživo už tento víkend.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close