Svet

Djokovič čaká na rozhodnutie austrálskej vlády o vízach, keďže sa blíži Open

MELBOURNE: Svetová jednotka Novak Djokovič by mal v piatok (14. januára) druhýkrát zrušiť víza, keďže sa bude uchádzať o rekordný 21. titul na Australian Open, ktoré sa začne v pondelok.

Djokovič, úradujúci šampión Zahrnuté ako prvá fáza štvrtkového žrebovania Vo svojom úvodnom zápase, možno v pondelok alebo utorok, sa stretne aj so srbským stredopoliarom Myomirom Kekmanovičom.

Rozhodnutie o zrušení víza by mohlo viesť k druhej súdnej bitke srbskej tenisovej hviezdy, ktorá svoje skoršie zrušenie zrušila a v pondelok ho prepustila z imigračnej väzby.

Melbournské noviny The Age citovali zdroj z Liberálnej strany premiéra Scotta Morrisona, ktorý uviedol, že vláda sa „veľmi opiera“ o opätovné zrušenie víz.

Djokovič, ktorý je voči očkovaniu skeptický, vyvolal v Austrálii rozsiahle pobúrenie, keď minulý týždeň oznámil, že mieri do Melbourne na Australian Open, pričom návštevníkom boli udelené lekárske výnimky z nutnosti očkovania proti COVID-19.

Austrália znáša niektoré z najdlhších blokád na svete, má 90-percentnú zaočkovanosť medzi dospelými a prepuknutie epidémie Omigronu za posledné dva týždne prinieslo takmer milión prípadov.

Minister financií Simon Birmingham v piatok ráno v televízii uviedol, že rozhodnutie o vízach je záležitosťou tamojšieho ministra pre imigráciu Alexa Hawkea, ale že celkový politický rámec vlády je „jasný“.

„To znamená, že neaustrálski občania vstupujúci do Austrálie musia byť očkovaní dvojitou dávkou, pokiaľ proti nej neexistuje jasná a platná lekárska výnimka,“ povedal pre Channel 9’s Today’s Show.

READ  Subjekty svedčili: Očkovanie novou vakcínou proti koronavírusu má také následky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close