Djokovič vynechal Miami Open po spolupráci s Nadalom a Federerom, aby sa vyhli udalosti Masters 1000

Daria Kasatkina a Margarita Casparian zablokovali dve najlepšie hráčky ruského tenisu, aby zariadili finálový súboj na Petrohradskej trofeji žien.

Kaspatina odskočila z pomalého štartu a porazila štvrtú a dvojnásobnú grandslamovú víťazku Svetlanu Kuznecovovú po tom, čo Kaspian vyradil niekdajšiu vicemajsterku Wimbledonu a US Open Věru Svonarevovú.

Svonarevová (36) a Casparian, ktorých životy narušilo zranenie, obaja vyhradili na zápasy vstupy divokými kartami a výhodu využili na postup do posledných štyroch.

Dvadsaťšesťročný Casparian, ktorý je v modernom tenise mimoriadnym predstavením, dosiahol svoje prvé finále na úrovni WTA 500 víťazstvom 6: 3 7: 6 (11: 9) nad Svonarevou.

Dvadsaťtriročný rodák z Barcelony bude čeliť bývalej hviezde top 10 Kasatkinovej, svetovej číslo 126, po tom, čo v druhom semifinále zvíťazila nad Kuznecovovou 1: 6, 6: 0, 6: 2.

Kasatkina bol plochým mužom, ktorý sa vzdal úvodného setu, ale potom prerušil osem zápasov za sebou, aby vyrovnal stav zápasu a ujal sa vedenia 2: 0, čím presadil výzvu 35-ročnej Kuznecovovej.

Dvadsaťtriročná Kasatkina vo svojom štvrťfinálovom víťazstve nad druhou nasadenou Veronikou Gutermetovou zhodila prvý set 6: 1 a potom našla najlepší zápas.

Na stránkach Amazon Prime povedal: „No a prečo nie, keď prehrám prvý set, dostávam záruku úspechu, prečo nie?“

Kasatkina, ôsmy nasadený muž v tomto týždni, minulý mesiac vyhral v Melbourne Melbourne Island Cup a prenasledoval tak svoj druhý titul v súťaži WTA v tomto roku.

Teší ho konfrontácia s Casparom: „Je pekné mať hráčov rôznych štýlov, zajtra finále, takže by ste mali ísť von a pokúsiť sa predviesť svoj najlepší tenis.“

Všetky ruské finále sú už zaručené a jedná sa o 30. zápas o titul WTA, pretože hostiteľská krajina blokuje všetky štyri semifinále.