Djokovičove búrky sa zapísali do histórie druhým víťazstvom Roland Kross

Paul Pogba zdôraznil, že Francúzsko by malo čeliť tomu, aby bolo označované za obľúbené miesto, ktoré vyhrá Euro 2020, keď bude na čele s vynikajúcim výkonom proti Nemecku.

Vlastný gól Matsa Hummelsa priniesol vicemajstrovi Francúzska 2016 na domácom Francúzsku víťazstvo 1: 0 nad Nemeckom 1: 0 v úvodnom utorňajšom súboji skupiny F v Mníchove, čím postúpil Les Blues do posledných 16.

Francúzsko – Kylian Mbabane a Karim Benzema, ktorí absolvovali iba jeden pokus smerom na bránu, nesmeli ísť do ofsajdu, zatiaľ čo Nemecko Joachima Lowa nedokázalo spočítať svoje šťastie, pretože nakoniec svoj úvodný zápas prehralo. Prvýkrát na majstrovstvách Európy.

Keď sa Hummels vrátil z kríža Lucasa Hernandeza, víťaz nastal za šťastných okolností.

Výnimočná prihrávka Pogbu sa však hrala na ľavú zadnú stranu Francúzska a stredopoliar Manchestru United bol vo vynikajúcej forme, pokúšal sa o viac prihrávok (52) a polovicu Nemecka (31) ako ktorýkoľvek hráč Les Blues.

Zhromaždil 78 tímových dotykov – o 50 menej ako celkový líder hry Tony Cruise (128) – a šiel na 20 duelov, viac ako ktorýkoľvek iný hráč.

Vďaka tomu, že majstri sveta zdvihli na domácej pôde trofej, ktorú stratili proti Portugalsku pred piatimi rokmi, Boca je pevne presvedčená, že Francúzsko by malo tento účet splniť.

„Výkon tímu je veľmi dôležitý a bez nich by som nebol taký efektívny,“ povedal pre M6 Bokba, ktorý bol zapojený do bleskového zápasu s Antoniom Rudigerom, keď sa nemecký obranca zjavne pohrýzol.

„Pomohli mi, všetci sa snažili. Toto víťazstvo je pre všetkých, tí na lavičke aj na tribúne nás podporujú.“

„Všetci mali radi našu pozíciu, hovorili sme o našom útoku, o komore smrti. Musíme s pokorou prijať našu pozíciu.“

Cieľom Didiera Deschampsa je stať sa prvým človekom, ktorý zvíťazil na európskom šampionáte a svetovom pohári ako hráč a tréner. Bol rád, že sa dočkal odvety.

„Mali sme skvelý zápas proti dobrému súperovi,“ povedal Deschamps pre M6.

„Vedel som, že moji hráči budú pripravení, bojovali sme o všetko, v prvom polčase sme mohli loptu trochu vylepšiť. V druhom polčase sme to nemali až také ťažké. Bola to tvrdá hra.“

„Toto je náš prvý zápas. V našom tíme je dôležité vziať tieto tri body. Boli sme vyrovnaní a táto výhra je pre nás dobrá.“

DeSchampsov súper Lowe uviedol, že už nemohol počuť ďalšie pokusy zo svojej nemeckej strany, ktorá urobila 10 z 10 francúzskych pokusov, iba jeden z nich zasiahol cieľ.

„Naozaj sme dali všetko a bojovali sme až do konca 90 minút,“ povedal Lo pre Lo Sports.

„Minuli sme gól, dohodli sme sa na góle, ktorému sme sa mohli vyhnúť, inak nemám žiadnu kritiku. Prehrali sme zápas, ale ideme ďalej.“

Nasledujúceho hostiteľa Nemecka čaká proti Budapešti obhajca titulu Portugalsko, Francúzsko a Maďarsko.