Technológie

DLC Citizen Sleeper sa skončilo a má ešte väčšie srdce

Videl som, ako sa občan spáč pomaly pohybuje. Pre mňa to bola jedna z tých skúseností, ktoré prekročili svoje herné hranice a hovorili o hlbších veciach, ktoré považujem za dôležité v mojom skutočnom živote: veci ako priateľstvo a spolupatričnosť a pomoc ľuďom bez toho, aby som za to niečo žiadal. Dotklo sa ma to na takej hlbokej úrovni, že po mesiacoch si to stále pamätám.

Je to však zvláštna hra, ktorú by som mal povedať ostatným, na čo som si spomenul dnes ráno pri dokončovaní poslednej časti nového príbehu Three Piece DLC (je to zadarmo a všetky epizódy sú teraz vonku). Snažil som sa povedať svojmu partnerovi, čo ste urobili v hre. „No, rozprávaš sa s ľuďmi okolo vesmírnej stanice a hádžeš kockami, ktoré minú na plnenie misií.“ Nechápavo sa na mňa pozrela. „To nie je môj typ,“ povedala a odišla.

Chápem, odkiaľ pochádza: Citizen Sleeper sa navonok nezdá byť veľmi rušný. Je tu nejaké detailné umenie postáv, ale okrem toho je všetko odhalené v texte. Nechýbajú žiadne hlasové prejavy, animácie či cutscény. Všetko je to do veľkej miery vo vašej hlave. Je v ňom cítiť nepreniknuteľnosť, aspoň na začiatku, keď naň naskladáte niekoľko lekárskych škatúľ na hodenie kockami a merania na koláčových grafoch.

V záverečnej časti DLC, The Purge, je časový limit na dokončenie všetkého, ale s neskoršími hernými postavami a ich bonusmi by ste na to mali mať viac než dosť času a uviazli ste všetky nedostatky, ktoré ste mali predtým. .

Napriek tomu som len zriedka našiel prívetivejšie miesto. Skutočný zážitok z hrania za Citizen Sleeper je jedným z najpriateľskejších a najviac relaxačných zážitkov, aké som kedy zažil. Žiadny pocit trestu alebo prekážka pre váš pokrok. V niektorých ohľadoch máte pocit, že ste zmietaní a ovládate len tempo, akým sa veci dejú, a úspech je vopred určený. Chvíľu ma to trápilo, pretože som necítila výzvu a necítila som učiteľa, ktorého som chcela nad výsledkami a udalosťami. To neznamená, že nemáte žiadneho učiteľa, pretože ho absolútne máte – rozhodovanie o výsledku vecí, života, udalostí je to, o čom je Citizen Sleeper. Ale väčšinou som sa cítil skôr vedený ako vedený.

READ  Temný sci-fi horor Scorn dostáva nové herné video

Teraz mi je to však už jedno. Usadí sa jemný rytmus a aj keď ste vedení, ruka, ktorá vás vedie, je teplá a povzbudzujúca. Myslím, že vás to vedie k tomu, aby ste si ukázali veci, ktoré ste si možno nevšimli alebo nevideli. Cítim to pri výmenách názorov s ostatnými postavami, ktoré sú srdcom Citizen Sleeper. Tam sa dejú všetky veľké pohyby a kde sú uložené všetky odhalenia. Urobím si zmysluplnú diskusiu s niekým, kto sa cíti ukončený, ale je tu ďalšia poznámka, druh pozorovania, ktorý ide do detailov o tom, čo robím alebo ako sa cítim.

Normálne by mi to vadilo. Rád si robím vlastný názor, pretože túto hru hrám. Ale Citizen Sleeper má taký spôsob – a myslím si, že je presnejšie povedať, že tvorca hry Gareth Damian Martin má taký spôsob – prehĺbiť a rozšíriť myšlienky spôsobmi, o ktorých som neuvažoval, a posunúť dej dopredu. vždy cíti odmenu. Ak Božie vedenie vždy vedie k tomuto, môžeš mať moju ruku kedykoľvek.


Peak je skutočne hviezdou šou – vaším novým najbližším spoločníkom.

Toto všetko sa vynorilo pri hraní DLC a čítaní skvelého rozhovoru, ktorý Ed urobil nedávno s Damianom Martinom o hlbších témach v Citizen Sleeper. DLC rozpráva príbeh o utečencoch, ktorí sa náhle dostanú na vesmírnu stanicu Kahn, kde žijete, a bojujú o to, aby vás tam prijali. Prináša to aj pocit nebezpečenstva v podobe veci, pred ktorou utiekli.

Vy ste, prirodzene, nútení pôsobiť ako arbiter medzi frakciami a ako realizátor svojich plánov sa to snažia vyriešiť. Komu pomôžete? Toto je hlavná úloha, ktorú treba včas vyriešiť, najmä s hanebnými plánmi Spojeného kráľovstva na zaobchádzanie s utečencami.

Ale nie je to príliš masírované ako téma, ani kázané, ani nič podobné. Naozaj, ako čokoľvek v tejto hre, nie sú to témy, ktoré prechádzajú, ale postavy, ktoré ich nesú. Môžete tu stretnúť niekoľko nových tvárí, z ktorých niektoré sú rovnako nezabudnuteľné ako ktorákoľvek z postáv z hlavnej hry a na konci príbehového oblúka troch DLC uvidíte, čo sa s nimi stane tiež.

READ  Mario Kart 7 dostáva svoju prvú aktualizáciu za desaťročie

Tento aspekt starostlivosti je základom toho, o čom je Citizen Sleeper. Starať sa o druhých, určite, ale starať sa o život, starať sa o miesto, starať sa o komunitu – a preto im záleží na vás. V konečnom dôsledku vám na sebe záleží.

Keď som sa vrátil k Citizen Sleeper, nebolo mi najlepšie, ale zakuklený pod pokrievkou, ovládač v ruke som hral presne to, čo som potreboval. Zahrialo ma to a obnovilo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close