Dlh: Felix & Denise vstúpili, Bianca vonku ako otvorená

Deň s vytrvalým dažďom a chladnými teplotami (15 stupňov), vďaka ktorým sa v ich domovine Flin Flon alebo Bayeux Comoau cítili ako na jeseň, bol láskavý k Felixovi Augerovi-Aliassimovi a Denisovi Shapovalovovi a postúpili hrať ďalší deň. To však nebol prípad Biancy Andreescuovej, ktorá v roku 2023 skončila v kvalifikácii na Australian Open proti kvalifikantke Christine Buksovej.

Auger-Aliassim predviedla v prvých dva a pol sete veľmi slabý tenis, keď zdolala Slovenku Alexa Molkana 3:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Shapovalov predĺžil svoj rekord s Tarom Danielom na 3-0 tvrdo vybojovaným víťazstvom 6-3, 7-6(3), 7-5 nad Japoncami v zápase, ktorý sa skončil tesne po polnoci v 1573 Arene.

Andreescu po tom, čo vynechal celý rok 2021 a hral od apríla do roku 2022, dosiahol zápasový bod proti Bucu. 7), 25-ročný Španiel vyhral 6:4.

„Myslím si, že je to určite veľmi solídne,“ povedala Andreescuová o svojej pozícii po výhre 6:2, 6:4 nad 25. nasadenou Mariou Bouškovou v prvom kole. Takéto zápasy mi veľmi pomohli so sebavedomím, pretože to bolo veľmi vyrovnané. V mojich zápasoch neboli žiadne vzostupy a pády.

Bohužiaľ, to sa stalo v stredu večer v KIA Aréne proti Busovi, talentovanému hráčovi s dobrým konkurenčným náskokom, ale nie takému, od ktorého sa očakáva, že si svoj dynamický tenis udrží naplno.

Po tom, čo za 29 minút zmietla úvodný set, Buksová vyzerala prekonaná, Andreescuová zaznamenala pozoruhodný prepad a v druhom sete rýchlo zohrala na 5:1. Zhromaždil sa na 5-up a nakoniec získal tajbrejk a mečbal za stavu 6-5, ale zlyhal bekhendom a Buksa si vynútil tretí set o štyri body neskôr.

Začalo to 2:0 pre Buxu, kým Andreescu vyrovnal na 2:2. Ale vysoký, vychudnutý Španiel tvrdo visel a nakoniec dokázal odservírovať zápas za stavu 5:4. Práve vtedy mal Andrzejku bod brejku, ale trafil forhend a potom mal ďalšiu skvelú príležitosť získať ďalší brejkbal. Nastavený forhendový volej švihom ale na otvorenom dvorci presadila dlho. Tento druh mu skrátil deň a urobil zmeškanú prestávku v ďalšom a poslednom zápase.

READ  Vajda uvažuje o rozchode s Djokovičom

„Zápas som začal naozaj dobre,“ povedal Andreescu. „Chýbalo jej málo. Potom som v druhom sete nemala pocit, že by som znížila úroveň – sem-tam som urobila pár chýb, ale ona to očividne stupňovala. Potom v treťom nevynechala loptu a trochu som sa mi dostal do hlavy.Sem-tam to bolo ako bod.Mal som zápas.Je smutné,že sa bod neuzatvoril.

Buxa bol dobrý, ale Andreescu mala otvory a nemohla ich prijať. Po prvom sete sa zdalo, že stratil schopnosť voľne sa hojdať a kontrolovať vytrvalé rally.

Na štatistike mali obaja hráči 31 víťazných zápasov, Buksa 50 nevynútených chýb a Andreescu 53. Andreescove počty sa však zmenšovali. Ale súťaž pokračovala a Buxa postupne veril, že má oprávnenú šancu vyhrať.

Bianca Andreescu sa pozerá na svoje podvádzacie struny.

Bola to ťažká prehra pre Andreescuovú, ktorá mala po Australian Open v rokoch 2019, 2021 a 2023 priemer 2:3. „Po dnešnom zápase som hodinu plakala,“ povedala. „Normálne som emotívny, ale dnes to bola ďalšia úroveň.“

„Pozrel som sa na Mattea [Berrettini] A Andy [Murray] Minulú noc mal Matteo zápasový bod a potom prehral. Bol som ako ‚to je na hovno‘. A dnes sa to stalo [to me]. Tenis je ako bláznivá hra. Myslím si, že toto je jediná hra, v ktorej vyhráte viac bodov a stále prehráte. Taký je tenisový život a dúfam, že začnem vyhrávať viac, pretože to je cieľ. Chcem sa vrátiť do zápasovej kondície a získať späť tú sebadôveru, pretože viem, že je to hlboko vo mne. Viem, čo je potrebné, aby som sa tam vrátil. A dúfal som, že budem hrať Ega [Swiatek] Dokonca — ale ešte neprišiel môj čas.“

Felix Auger-Aliassime máva davu.

Auger-Aliassim finišoval v hale pod zaťahovacou strechou Margaret Court Areny, keď Andrescu popoludní konečne začal svoj zápas v KIA Arene. Tieto podmienky boli hlavným faktorom toho, čo sa pre Kanaďana č. 6 ukázalo byť celkom testom.

READ  Hráč Spurs 'Hope' sa vracia do hry Arsenalu a nový klub vedie preteky o cieľ

Vnútorné podmienky boli drsné a nezvyčajne nízke teploty a lopty spôsobili pre 53. Molkana zložitú situáciu.

„Chcel som byť agresívnejší ako v prvom zápase a presadiť sa,“ povedal Auger-Aliassim. „Myslel som si, že prvých pár zápasov bolo dobrých, cítil som sa dobre, ale po piatich zápasoch sa lopty opotrebovali a posledný zápas, ktorý som dal predtým, ako sme si vymenili lopty, bol komplikovaný.“

Prehral 3:4 a set rýchlo zobral. Odvtedy bola 25-ročná ľavoruká Slovenka pôsobivá, pretože hrala bodavý, nevyspytateľný tenis, prekonala Auger-Aliazimovú a prekonala sériu rýchlych úderov, ktoré oslnili divákov na Margaret Courtovej.

Molkan vyzeral byť pripravený vyhrať proti čoraz rozrušenejšiemu Agar-Aliazimovi, ktorý pokračoval v rozhovore s rozhodcom o pozícii lôpt. Ale Molkanov očarujúci beh na približne 90 minút sa náhle skončil hroznou hrou, ktorá sa začala dvojchybami a Auger-Aliassim si vzala oddychový čas a v treťom sete viedla 5:3.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Montrealu túto možnosť naplno využila, v úvodnom geme štvrtého vyhrala set a prelomila podanie a postupne prevzala nad zápasom plnú kontrolu. Vážna červená vlajka o Molkanovom postoji vzrástla, keď v polovici štvrtého setu začal podávať roboticky a volejom (bez prehry). Auger-Aliassime mal skutočne len jedno nebezpečenstvo navyše, a to na začiatku piateho setu proti usadlejšiemu Molkenovi. Ale prestávky podania v treťom a piatom geme spečatili osud Slovenky.

Auger-Aliassime neskôr vysvetlil, že AO lopty nezachytili rotáciu a nestrieľali do kurtu tak, ako by si želal, a že Molkenove protiútoky uľahčili hru.

„Pamätám si, že tento týždeň sme trénovali s Nadalom,“ povedal, „mysleli sme si, že lopty sú veľmi odlišné od minulého roka. Neviem prečo – nielen dnes, ale odkedy som tu.

„Jednoducho, loptička sa netočí. Zvykol som si, že mám na forhende určitú krivku a loptička stúpa hore, ale nefunguje to dobre. Musel som teda urobiť zmeny – väčší úspech na ihrisku.“ , plochejšie. Buďte trpezliví, bod dokončite dva, tri alebo štyri. Akceptujte, že zábery budú.

READ  Futbalové transparenty „Veľké Maďarsko“ rozhnevali Rumunsko
Felix Auger-Aliassime gestikuluje a háda sa.

Auger-Aliassim musel ovládať svoje emócie, frustrovaný svojvoľnými a netrafenými strelami. „Bol to skôr boj so mnou ako proti súperovi,“ povedal. „V prvých dvoch setoch som vo svojej hre nenašiel žiadnu konzistentnosť ani ostrosť. Takže to bol skôr boj nájsť moju priemernú úroveň alebo vyššiu. Takže počas zápasu som podľa toho urobil úpravy, aby som zistil, čo funguje proti hre môjho súpera. Ale bolo to viac o mne.

Auger-Aliassime sa v piatkovom treťom kole stretne s 28. nasadeným Franciscom Cerundolom. Pamätá si, ako raz s 24-ročným Argentínčanom trénoval, no momentálne sa o neho nebojí.

„Dôležité je, že musím hrať dobre,“ povedal, „bez ohľadu na to, kto je súperom. Najbližší zápas a všetky zápasy, ak budú nejaké nasledujúce, na súpera sa naozaj nesústredím. Len premýšľam o tom, ako sa budem zajtra cítiť na kurte dobre.

Denis Shapovalov sa ponáhľa na úder bekhendom.

Shapovalov teraz vyhral všetkých deväť setov, ktoré odohral s Danielom, ale 29-ročný Japonec sa v stredu večer snažil všetko skomplikovať. V tajbrejku druhého setu viedol 3:2, kým Shapovalov získal päť bodov v rade a vyhral. V treťom sete šiel na 3:1 a Shapovalov sa opäť spamätal – vypadol s prerušením podania na tretiu dvojku v záverečnej odvetnej hre zápasu.

Shapovalov dokázal Daniela predstihnúť a to sa prejavilo aj na jeho víťaznom súčte – 53 pre neho a len osem pre Daniela.

Denis Shapovalov zaznamenal smeč.

V treťom kole štvrtýkrát zo šiestich vystúpení v Melbourne Parku čelí Shapovalov v piatok o 10-tej kvalitnému súperovi.Th Zasadil Hubert Hurcox.

Dvadsaťpäťročný Poliak vedie 3:1, no posledné stretnutia si rozdelili – Hurcox vyhral 6:3, 7:6(6) na Miami 2021, kým Shapovalov sa presadil pred mesiacom v Dubaji 6. -4, 6-3.