Technológie

Dlho fungujúci režim Half-Life 2 VR bol dnes konečne spustený na Steame

Po takmer ôsmich rokoch vývoja je tu konečne ambiciózny mod VR pre kľúčovú strieľačku Half-Life 2 od Valve. Spúšťa sa dnes na Steame Ako verejná beta.

Skupina modderov, ktorú vytvoril tím Source VR Mod Team, pod názvom Half-Life 2: VR Mod, má za sebou trochu ťažkú ​​jazdu. Eurogamer Projekt bol prvýkrát ohlásený v roku 2017, ale táto verzia bola v skutočnosti rozšírením predchádzajúceho modu vydaného pre Razer Hydra v roku 2013. Po nejakom čase zmizla v tom, čo skupina nedávno nazvala „svojím druhom vývojového pekla“, takmer opustená, no nakoniec sa znovu objavila – v roku 2021.

Čakanie pokračovalo až do minulého mesiaca, kedy tím Source VR mod oznámil „vďaka príchodu nových členov tímu“. [that] „Oživený“ vývoj, projekt Half-Life 2: VR bol pripravený na vydanie a ten deň teraz nadišiel.

Ian Higdon z Eurogameru hrá Half-Life 2: VR Mode začiatkom tohto roka.

Half-Life 2: Režim VR – jeden Veľa pokusov Pokračovanie strieľačky s náhlavnými súpravami VR – prináša množstvo funkcií vrátane VR v miestnosti s ovládaním sledovaného pohybu, čo dáva hráčom možnosť manipulovať s predmetmi a zbraňami a liezť po rebríkoch priamo rukami.

K dispozícii je tiež úplná lokomócia, ponuka na výber zbraní inšpirovaná hrou Valve’s Half-Life: Alix (ktorá obsahuje uloženie munície cez rameno, funkčné železné mieridlá, obojručné zbrane a manuálne nabíjanie) a rôzne komfortné funkcie vrátane vinetovania a kamera tretej osoby pre segmenty vozidiel. Medzi ďalšie možnosti patrí plná podpora pre ľavákov, laserový zameriavač a arkádové „rýchle načítanie“.

Half-Life 2: VR je zadarmo a môže ho hrať každý, kto vlastní pôvodnú hru od Valve, ale čo je najdôležitejšie, ešte nie je dokončený. Hoci tím hovorí, že hra je „od začiatku do konca“ a „je to veľmi príjemné“, stále je na čom pracovať. Je to podrobne rozpísané na mape. Preto sa vydáva ako predbežná na pare Ako verejná beta môžu jej vývojári „vytvoriť ten najlepší zážitok z VR, aký dokážeme“.

READ  iOS 14.2 má na niektorých zariadeniach vážne problémy s výdržou batérie

Ak máte záujem vidieť Half-Life 2: VR režim v akcii predtým, ako sa pustíte priamo do hry, Ian Higdon z Eurogameru Vzal to na otočku Na začiatku tohto roka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close