šport

Dlhoročný futbalový škandál je gréckou tragédiou – pravidlom o ofsajde

Môže to byť šokujúce, ale Laura Lawrence píše, že nedávne obvinenie, že grécky sudca zodpovedný za prípad týkajúci sa HFF bol zastrašovaný, nie je ničím novým.

Zdroj: epo.gr

V priebehu týždňa, keď si Boris Johnson uvedomil, že je potrebné, aby nás Boris Johnson uistil, že Veľká Británia „nie je skorumpovaná krajina v diaľke“, Grécka futbalová federácia (Hellenic Football Federation, alebo HFF) ho napodobnila.

HFF sa dlhé roky potáca od jedného obvinenia z korupcie k druhému. Tento týždeň sa sudca pridelený k nedávnemu prípadu troch členov HFF vrátil do svojho auta, aby našiel kovovú tyč pevne pripevnenú k jeho prednému sklu. O pár hodín neskôr Prípad bol daný. HFF ostro odsúdila čin mafiána a poprela, že by o ňom vedela.

Ale ako sa veci dostali do tohto bodu?

Od nepamäti v Grécku dominovali obvinenia z korupcie a pokusy o trestné stíhanie. V sezóne 2009/10 bol majiteľ Olympiacosu Evangelos Marinakis obvinený z využívania svojho „špeciálneho vzťahu“ s lídrom HFF. BezpečnýPozitívni ‚rozhodcovia. Bol oslobodený od všetkých obvinení z ovplyvňovania zápasov.

Marinakis mal problémy Šesť rokov súdneho procesu a súdneho sporu S dvomi členmi HFF Theodoros Curitis a Giorgios Saris. Spravodajská služba ju opísala ako zločineckú organizáciu a výsledkom prípadu bolo, že hrozby a podvody boli opakovane použité na získanie výhody. Všetci obvinení boli oslobodení spod obžaloby.

Súdny spor pravdepodobne financovala FIFA v roku 2016, keď prevzala kontrolu nad krajinou a oslobodila HFF z jej autonómie.

Počas tohto obdobia sa objavili ďalšie obvinenia zo zastrašovania a daňových únikov a traja bývalí lídri HFF boli odsúdení za ekonomické zločiny.

Keď idete do močiarov, všetko je hlboké a tmavé. Bola tu nádej, že príde nová éra Voľba Theodora Zagorakis, víťaz Eura 2004 s gréckou reprezentáciou, prezident HFF. Po odchode do dôchodku bol nominovaný na ocenenie FIFA World Player of the Year a stal sa europoslancom v Európskom parlamente. So súhlasom niekoľkých členov víťazného tímu z roku 2004 sa dúfalo, že bude možný nový začiatok.

READ  NHL si vybrala Tipsport ako prvého európskeho závodného partnera

Ale Zagorakis Odstúpil Do šiestich mesiacov.

Bývalý spoluhráč Angelos Caristes sa pripojil k futbalu 365 [get to] Urobte akékoľvek slobodné rozhodnutia.“ „Temný tieň pretrváva nad gréckou futbalovou administratívou.

Takže k najnovším obvineniam. Ďalší traja členovia HFF boli obvinení z porušenia zákonov o sochách v Super League 2, na gréckom futbalovom šampionáte, a zo zrušenia licenčných pravidiel pre 10 klubov. Všetci traja boli uznaní vinnými a odvolaní z funkcie, no čakajú na odsúdenie a ďalšie verdikty etickej komisie.

Tento verdikt skončil kovovou tyčou cez čelné sklo. Poškodený sudca sa vraj stiahol z konania a pohŕdanie malo želaný efekt.

Grécka vláda spolu s UEFA a FIFA vystupujú, aby usmernili HFF, dúfajúc, že ​​riadiaci orgán bude transparentnejší. Tieto organizácie sú dobre známe svojim protikorupčným postojom. Žiadna korupcia na diaľku…

Sledujte Lauru na Twitteri @YICETOR

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close