Veda

Dmitrij Rogozin môže mať v Rusku problémy

v skvelej forme , Dmitrij Rogozin, druhý zľava, pôsobí v ukrajinskom regióne Donbass.

Dmitrij Rogozin/Telegram

Dmitrij Rogozin existuje už päť mesiacov Chytený Ako generálny riaditeľ Roskosmosu, ruskej štátnej vesmírnej spoločnosti. Neskôr ruský vesmírny dôstojník prijatý Rogozin bol odstránený z tejto vysoko postavenej pozície v snahe zmierniť napätie s NASA a ďalšími partnermi na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Fungovalo to, keďže medzinárodné vzťahy v oblasti kozmických letov sa zlepšili.

Od jeho odvolania sa špekulovalo, že Rogozin môže zaujať akúsi vedúcu pozíciu v Rusmi okupovaných oblastiach východnej Ukrajiny. To sa však ešte musí stať, a tak sa Rogozin vyhlási za šéfa inšpekčnej skupiny dobrovoľníkov „Cárovi vlci“. Rogozinovým cieľom bolo otestovať a dodať pokročilú technológiu zbraní, ktorú ruské jednotky potrebujú na víťazstvo vo vojne.

V rámci svojho úsilia Rogozin zverejňuje obrázky a vyhlásenia jeho telegramový účet Z oblasti Donbass na Ukrajine, počas návštevy s vojakmi. Aby to vyzeralo – a keďže Rogozin pozná, že pravdepodobne stavia na svojom imidži „tvrdého chlapa“ – Rogozin zverejnil aj fotografie, na ktorých je oblečený ako vojak. Občas však Rogozinove akcie vyzerajú skôr ako cosplaying než čokoľvek iné a niektorí Rusi (ako aj napr. Bývalý astronaut NASA) zosmiešnil ruského politika, ktorý mal kedysi blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Nedávno Rusi rozoberali tieto obrázky Rogozina, pretože ho ukazujú, že má na sebe drahšiu výstroj ako ruskí vojaci. Časť ich vybavenia bola v skutočnosti vyrobená v krajinách NATO, proti čomu sa Rusko stavia.

Medzi Rogozinovými novými kritikmi nie je nikto iný ako Jevgenij Prigožin, známy ako „Putinov šéfkuchár“, jeden z najnebezpečnejších ľudí v Rusku. Prigožin zaznamenal, že jeho profil sa tento rok výrazne zvýšil, keď sa naňho Putin obracia, aby pomohol zastaviť vlnu neutíchajúceho vojnového úsilia na Ukrajine. V tejto úlohe mal Prigožin v skutočnosti voľnosť pri konaní v rámci Ruska a Ukrajiny.

READ  Infekcia COVID-19 po očkovaní môže vytvoriť „super imunitu“, zistila štúdia - NBC Chicago

Prigožin vedie organizáciu s názvom Wagnerova skupina, ktorá vytvorila armádu žoldnierov na podporu ruských síl na východe Ukrajiny. Prigožin pritom nemilosrdne kritizuje ruských obranných dôstojníkov, ktorí viedli počiatočné fázy vojny. Z ruského vojenského generálneho štábu, povedal v októbri„Všetci títo bastardi by mali byť poslaní dopredu bosí, len so samopalom.“

Teraz Prigozhin obrátil svoju pozornosť na Rogozhinove výlety v blízkosti frontových línií. Prigozhin povedal, že Rogozhinove akcie na Ukrajine boli zjavne robené na účely vzťahov s verejnosťou, nie na podporu ruského vojnového úsilia. okrem toho, PovedaliVojaci Wagnerovej skupiny sú dobre vycvičení, aby identifikovali tých, ktorí sú v oblečení NATO. Sú pripravení zabiť každú takúto osobu, ktorá sa objaví.

Prigožin sa počas Rogozinovho pôsobenia v Roskosme, ktoré trvalo od mája 2018 do júla 2022, zbytočne zaoberal kvalitou ruských rakiet a satelitov a videl niekoľko významných zlyhaní.

Rogozin zatiaľ na kritiku nereagoval, aspoň verejne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close