Zábava

Do ďalšieho kola „Czechoslovakia Haz Talent“ postúpila rumunská hudobníčka Deborah Zida s vydaním československej štátnej hymny.

November 2021. (Foto: TV JOJ)

Rímsky spevák Tibor Jida „Čechov Slovensko má talent“ prekvapilo (Toto je Slovensko so zručnosťou) Súťaž s natívnym aranžmánom bývalej úplnej štátnej hymny Československa, Postúpili do ďalšieho kola. „Mám taký pocit, že je medzi nami hudobník,“ opísal Jaro Slavic, ako interpretuje Zidovu hudbu a ako ho musia zaujať skladby, text a melódia, aby predniesol pieseň.

Gitarovou hudbou v štýle brazílskej samby Jida začal československú hymnu vlastnou piesňou a skladbou hudby, na čo všetci diváci vstali. „Milujem týchto umelcov, ktorí okamžite vytvárajú atmosféru a berú nás so sebou, kamkoľvek prídu,“ povedala porota Diana Morová, podľa ktorej sa dosiahne jednomyseľné rozhodnutie postúpiť Jidu do ďalšieho kola súťaže.

Hymna Československa je zmesou hymien, ktoré neoficiálne používali český a slovenský národ pred nezávislosťou v roku 1918. Toto je prvý verš českej hymny „Kde domov můj?“ (Kde domov môj), Nasleduje prvý verš slovenskej hymny „Búrka nad Tatrami“ (Nad Tatrou sa blýska)

Každá krajina má svoju hymnu.“Zamatový rozvod„V roku 1993. Zida vo svojom vystúpení trochu pozmenil text v prechode medzi dvoma sekciami, spieval nielen“ Môj dom, „“ Tvoj dom, náš dom „, a nie len slovo „Slovenský“. Koniec r. slovenskú hymnu, ale“ Aj slovo „Slovania“.

Video

READ  Monika Beňová ukázala svoju malú dcérku v novom šate!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close