Ekonomika

Do zeleného zoznamu posledných zmien v cestovnom systéme bolo zaradených sedem krajín

Sedem krajín bolo zaradených do zeleného zoznamu Spojeného kráľovstva v rámci nedávnych zmien v systéme semaforov v cestovaní.

Do neizolovaného zeleného zoznamu bolo zaradených sedem krajín – Nemecko, Rakúsko, Slovinsko, Slovensko, Lotyšsko, Rumunsko a Nórsko.

Podľa očakávania sa tiež potvrdilo, že imigrantov z Francúzska už nie je potrebné izolovať.

Bude zosúladený so všetkými ostatnými jantárovými krajinami a krajiny pochádzajúce z neho by mali byť izolované doma, iba ak nie sú úplne očkované.

Červená až jantárová

Vláda oznámila, že India patrí medzi štyri krajiny, ktoré boli vyškrtnuté z červeného zoznamu Spojeného kráľovstva.

Bahrajn, Katar a Spojené arabské emiráty sú vylúčení zo segmentu vysokého rizika.

Výsledkom je, že prichádzajúci cestujúci už nemusia stráviť 11 nocí v hoteli izolovanom proti koronavírusu.

Španielsko je oslobodené od udelenia červeného štatútu, ale vláda vyzýva cestovateľov, aby si pred návratom z krajiny urobili test PCR.

Jantárová až červená

Mexiko, Gruzínsko a francúzske zahraničné portfóliá La Reunion a Mayotte sa umiestnia na červenú úroveň.

Zmeny v cestovnom poriadku začnú platiť v nedeľu o 4.00 hod.

Turisti môžu Tadž Mahal znova vidieť, keď navštívia zoznam India Amber (Obrázok: Getty)

Strach zo Španielska

V odvetví cestovného ruchu panoval strach, že Španielsko – najobľúbenejšia zahraničná destinácia pre dovolenkárov vo Veľkej Británii – by mohlo byť zaradené do červeného zoznamu, ale je to jantárová farba.

Vláda vyzvala cestovateľov pochádzajúcich zo Španielska, aby si test PCR urobili „kdekoľvek“ ako test pred odletom.

Mnoho ľudí teraz používa lacné testy bočného prietoku, aby splnili požiadavku testu.

Vláda vo svojom vyhlásení uviedla, že testy PCR by sa mali používať „ako prevencia proti šíreniu a variácii vírusu v krajine“.

Dodalo, že britskí lekári a vedci sú „v úzkom kontakte so svojimi kolegami v Španielsku, aby sa dozvedeli najnovšie údaje a obraz týchto prípadov“.

READ  Letiská a prístavy sa pripravujú na zníženie emisií, pretože ekologizácia dopravy sa zrýchľuje

Vláda uviedla, že rozhodnutie o odstránení zoznamu Amber Plus a reštrukturalizácii Francúzska „zjednodušuje systém na tri kategórie“ v zostávajúcom zozname Amber.

Zelený zoznam sledovaných, ktorý je navrhnutý tak, aby cestujúcim oznámil, kde je ekologický hazard ohrozený, sa však používa a zostáva nezmenený.

Turisti na Ibize vlani v auguste Foto kredit: Carlos Alvarez / Getty Images

Ako reagovali operátori leteckých spoločností

Karen Dee, výkonná riaditeľka Asociácie prevádzkovateľov letísk, uviedla, že rozšírenie o zelenú listinu je pozitívnym krokom, varovala však, že Spojené kráľovstvo je „ďaleko od úplného a zmysluplného obnovenia medzinárodného cestovania“.

Tim Alderslade, šéf spoločnosti Airlines UK, priemyselného orgánu zastupujúceho britských leteckých dopravcov, označil oznámenie za „ďalšiu premárnenú príležitosť“.

V cestovnom ruchu povedal, že „to nie je nič také, ako sa opäť očakávalo“.

Paul Charles, generálny riaditeľ spoločnosti PC Agency, povedal: „Napriek niektorým vítaným zlepšeniam je vláda v tejto chvíli stále opatrná, aby otvorila svoju cestu a pomohla sektoru zotaviť sa.“

Johan Lundgren, generálny riaditeľ spoločnosti EasyJet, povedal: „Leto je teraz v plnom prúde, čo spotrebiteľom prináša istotu tým, že sleduje kľúčové dovolenkové destinácie, ako aj pridáva niekoľko miest na zelenom zozname pre rezervácie na poslednú chvíľu a ponúka ešte lepšie lety a ponuky dovoleniek.

„Sme však sklamaní z duálnych štandardov používaných proti domácej ekonomike. S tak nízkou mierou infekcií vo väčšine častí Európy a vysokou zaočkovanosťou v Británii je ťažké zistiť, kedy sa väčšina Európy stane skutočne zelenou, ak nie. teraz.

„A vláda sa musí naliehavo vysporiadať s týmto nákladným testom, ktorý zvyšuje náklady najmä pre tých, ktorí boli úplne očkovaní.

Najnovšie národné témy nájdete na facebookovej stránke InYourArea

Afta – Mark Dancer, generálny riaditeľ cestovnej asociácie, uviedol: „Dnešné potvrdenie, že sa Francúzsko zaraďuje medzi obľúbené dovolenkové destinácie Španielska a Grécka v zozname krajín, ktoré plne očkovali jednotlivcov a ich rodiny. Pozitívne, najmä preto, že sme teraz počas dôležitých školských prázdnin.

READ  Ako môže byť Taiwan spoľahlivým partnerom troch námorných iniciatív?

„Vláda však nedokázala naplno využiť úspech uvoľnenia vakcíny, neuvoľnila cestovné obmedzenia vrátane opatrnejšieho prístupu k zelenému zoznamu a potreby viacerých pokusov, aj keď cestuje do oblastí s nízkym rizikom.“

„V dôsledku toho Spojené kráľovstvo zaostáva za našimi európskymi konkurentmi a otváranie medzinárodného cestovania z Veľkej Británie postupuje slimačím tempom – pre cestovné kancelárie a cestovné kancelárie je veľmi ťažké vytvárať dostatočné príjmy na obnovu, ktoré sú veľmi potrebné na ochranu pracovných miest, podniky a živobytie. “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close