Zábava

Doc Distrib Terranoa láka kupujúcich prírodou, cestovaním, tancom a katastrofami

Ukázalo sa, že prírodný svet, divoká zver, dedičstvo vojny a krása kultúry sú veľmi žiadané pre distribútora dokumentárnych filmov Terranova so sídlom v Paríži.

Účasť v tomto roku Uniprince rendez-vous V Biarritzi ponúkal inštitút pestrú škálu predmetov od histórie a starovekých civilizácií po vedu, divokú prírodu, umenie, kultúru a súčasné dianie.

Viac od Variety

Medzi jeho obľúbené nové tituly patrí „Top of the Rocks“, produkovaný francúzsko-nemeckým pubcasterom Haut et Court Doc. čl a Francúzsky kanál Ushuaïa. Ambiciózna päťdielna séria v rozlíšení 4K zavedie divákov z celého sveta, aby preskúmali, ako skaly – najmä žula, vápenec, pieskovec, čadič a hlina – nielen formovali planétu, ale inšpirovali aj ľudské civilizácie.

Séria „má zmysel pre únik, cestovanie a objavovanie,“ hovorí Isabel Graziade, výkonná riaditeľka medzinárodných koprodukcií, predaja a akvizícií spoločnosti Terranova. „Vidím, že to napĺňa chuť na cestovateľské destinácie.“

Relácia bola vopred predaná do niekoľkých teritórií vrátane Odisia v Španielsku a Cervus TV v Rakúsku.

Podobne, „Animal Construction“, trojdielna séria o divočine produkovaná spoločnosťami Dogland Yard a Biglow Productions, je o artefaktoch a rybách, ktoré si budujú svoje vlastné domovy, aby ukryli a ochránili svoje mláďatá. Bol predaný aj spoločnostiam ORF v Rakúsku, RSI vo Švajčiarsku, RTP v Portugalsku a KBS v Južnej Kórei, ako aj kupujúcim v Číne, na Slovensku a v Českej republike.

Distribúcia zaznamenala úspech s „After the Chaos“, produkovaným Dogland Yardom pre Planet Plus, ktorý bol predaný N-TV v Nemecku a RTVE v Španielsku.

Štvordielna séria rozpráva príbeh Le Havre, Londýna, Berlína a Varšavy, ktoré boli zničené bombardovaním počas druhej svetovej vojny a prestavané a znovuobjavené po vojne pomocou archívnych záberov, najmodernejších záberov. Prví svedkovia, ktorí prispeli k následkom a prerodom miest.

„Deti chaosu, čo sa stalo sirotami z 2. svetovej vojny“, 90-minútový film z produkcie Elephant Dog pre France 2 v koprodukcii s Belgickom a Poľskom, bol predpredaný švajčiarskym RTS a ORF. Rakúsko

READ  Ako sledovať priamy prenos diamantovej ligy Gateshead

Film využíva farebné archívy, svedectvá preživších a reprízy, keď skúma nejasnú a neznámu kapitolu bezprostredného povojnového obdobia. V roku 1945 sa po troskách a ruinách zdevastovanej Európy potulovalo 15 miliónov sirôt. Tento dokument skúma príbehy týchto detí, ich zlomené životy, ktoré neustále hľadajú svoje rodiny a domovy.

Graziade hovorí, že film „vníma históriu naprieč generáciami“. „Má to svoj účel.“

Terranova má tiež veľa predajov pre „Natural Disasters: Megaregulators“, ktorý odhaľuje, ako vedci zistili, ako sa prírodné katastrofy – cunami, sopečné erupcie, požiare – navzájom spúšťajú. Výskumníci poukazujú na súvislosť medzi hurikánmi a zemetraseniami alebo sopečnými erupciami a oceánskymi prúdmi a odhaľujú tajomstvá prírodného sveta, ktorým trpia, ktorý z takýchto otrasov ťaží a po zničení sa regeneruje.

Cocottes Minute a Eklektik Productions produkovali film pre France Televisions, RTBF a Ushuaïa TV.

„Bolsonaro, The Far Side of Brazil,“ produkoval Babel Doc pre France 2, je ďalším titulom, ktorý priťahuje pozornosť. Rýchlo bol predaný N-TV v Nemecku, švajčiarskej pubcaster RTS, belgickým vysielateľom VRT a RTBF, švédskej SVT, RTV. Slovinsko, Švajčiarsky kanál RSI a Kanada RDI.

Film skúma brazílskeho prezidenta Jair BolsonaroAj keď sa ukázalo, že jeho politická kariéra je v tomto kľúčovom volebnom roku pre Brazíliu komplikovanejšia, ako sa zvyčajne zobrazuje, jeho povesť „Trumpa z trópov“ a rušivého pravicového populistu.

Kultúrny zážitok prostredníctvom cestovania a umenia ponúka „United Nations of Dance“, séria, ktorá zavedie divákov na tradičné tance sveta počas dvoch päťdielnych sezón. Od Mozambiku, Bali a Brazílie až po Japonsko, Indiu a Havaj – predstavenie predstavuje históriu a tradície za každým tancom prostredníctvom osobných príbehov tanečníkov a ľudí, ktorí si počas storočí zachovali svoju kultúru. Séria produkovaná spoločnosťou Production Partners for Art so sídlom v New Yorku sa predávala v Holandsku, Portugalsku, Švajčiarsku a na ďalších územiach.

READ  F1 Sociálne postavenie Red Bull Racing podniká výlet z Českej republiky na Slovensko

Odroda Najlepšie

Prihlásiť Se Odrodový bulletin. Sledujte nás pre najnovšie správy Facebook, TwitterA Instagram.

Kliknite sem a prečítajte si celý článok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close