Ekonomika

Dôležité riadenie pre vývoj obnoviteľných produktov – štúdia EÚ – anglicky

(ANSA) – Brusel 8. novembra – Klimatické a geografické podmienky sú dva kľúčové faktory v rozvoji obnoviteľnej energie, ale podľa zistení projektu Locate Research Project venovaného regionálnemu rozmeru vysídľovania nie sú dostatočné. Pre hospodárnosť s nulovými emisiami.

Faktory ako výskum, sociálno-ekonomické podmienky a kvalita manažmentu realizovaného v rámci projektu ESPON, ktorý sa špecializuje na regionálnu analýzu, majú tiež vplyv na efektívnosť miest a regiónov, ktoré vyrábajú solárnu, veternú a vodnú energiu. .

Štúdia sa snažila odpovedať na dve kľúčové otázky: Existujú oblasti a mestá, kde je ľahké využiť ich potenciál na výrobu obnoviteľnej energie? A ak áno, aké sú faktory, ktoré prispievajú k zvýšeniu produktivity? Výskumníci analyzovali rôzne regionálne modely výroby obnoviteľnej energie a porovnali ich s ich príslušnými schopnosťami, pričom poznamenali, že produktivita sa medzi štátmi výrazne líšila.

Severné more a Baltské more sa nachádzajú vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Dánsku, Spojenom kráľovstve, Poľsku a pobaltských a škandinávskych krajinách a majú väčší potenciál pre veternú energiu ako zvyšok Európy.

Táto možnosť závisí od priemernej rýchlosti vetra a dostupnosti pôdy pre veterné zariadenia.

Napriek tomu vedci poznamenali, že medzi pobrežných „majstrov“ veternej energie patria Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Grécko, Belgicko a Rumunsko a niektoré oblasti s nízkym potenciálom v Dánsku, Nemecku a ďalších. Holandsko.

Na druhej strane nie je energia plne využívaná v štátoch ako Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Írsko, Poľsko a škandinávske a pobaltské oblasti, čo platí aj pre solárnu energiu.

V rokoch 2000 až 2010 rástla rýchlejšie ako veterná energia a má viac energie v južnej Európe, najmä v Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku, Grécku, na Cypre a na Malte, na západnom Balkáne a v Rumunsku a Bulharsku. Ale v niektorých oblastiach, kde je slnečného svetla málo, v niektorých oblastiach s vysokým potenciálom, ako je Taliansko, ako je Nemecko, Belgicko a Švajčiarsko, je rast solárnej energie výraznejší.

Pokiaľ ide o vodnú energiu, najvyššiu kapacitu majú Nórsko, Island, Švajčiarsko a Španielsko, kým Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, šeková republika a Slovensko majú najvyššiu mieru využívania energie. Nórsko. (ANSA).

READ  Zatemní Európa pre Ukrajinu?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close