šport

Dolných šesť tragédií Sabres vpred pokračuje

Sabres sú teraz v sezóne 2020/2021 v piatich zápasoch a sedia na spodku divízie Mass Mutual East s bilanciou 1-3-1. Aj keď na stlačenie panického tlačidla ešte určite nie je čas, je ťažké vylúčiť, že všetky tieto straty v prvých piatich hrách sú dobre známe. Zdá sa, že v tejto sezóne trápili šabľové choroby v posledných rokoch, pričom jedna z týchto chorôb bola neproduktívna zo skupiny nižších šiestich.

Po odchode generálneho manažéra Jasona Pottera po sezóne 2019-20 Zvýšil Kevin Adams na úroveň GM„Bolo to, akoby vedenie začalo brať niektoré problémy tímu vážne.

Družstvu nižších šiestich útočníkov sa venovalo viac pozornosti a väčšina pohybov, ktoré urobil Adams, priamo naznačovala potrebu posilniť túto časť tímu. Presne preto, lebo jedným z najväčších platní na zozname Sabres je výber Jacka Eisela a ďalších, ktorí dosahujú vysoké skóre.

Pred kampaňou 2020-21 boli Sabres pripravení získať ďalšiu produkciu od hráčov zaradených do dolnej šestky a tím ako celok sa zdal zaoblenejší.

Tím Sabres Bottom-Six Forward

Sabres podpísali troch kľúčových hráčov, ktorí zdvihli tretí a štvrtý rad útočnej línie Tobiasa Rydera, Codyho Ekina a Rileyho Sheehana.

Vďaka príspevkom Curtisa Lazara v minulej sezóne podpísali opäť nový kontrakt a Dylan Gossans, ktorý podal najlepší výkon na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2021, prelomil úvodnú nočnú líniu Sabres a pohodlne zostal v tejto tretej línii.

Dylan Kozens z Kanady korčuľoval proti Slovensku počas majstrovstiev sveta IIHF juniorov v roku 2021 27. decembra 2020 na Rogers Place v kanadskom Edmontone. (Foto: Cody McLachlan / Getty Images)

Okrem nových prírastkov má Sabres známu tvár, ktorá sa od úvodnej noci výrazne zasekla: bývalý strelec 40 gólov a najlepší krídelník Jeff Skinner.

Skinnerovi chýbajú dve sezóny na to, aby v sezóne 2018-19 strelil 40 gólov a 63 bodov, teraz neskóroval sám v piatich zápasoch, iba s jednou pomocou si tak získal svoje meno. Najväčší rozdiel? Pred dvoma sezónami nastúpili Skinnerovi v zostave Isel a Sam Reinhardt – teraz sú to Lazarus a Sheehan.

Tréner Ralph Krueger dal jasne najavo, že chce Skinnera ako hráča; Myslí si, že musí „hrať v súlade s princípmi tímu“.

Je ťažké vidieť Sabres v každom zápase, a ak mu bude poskytnutá šanca, uvidí Skinnera späť na ľade s menej talentovanými perspektívami tímu, keď dokáže, že dokáže skórovať a pokračovať v hraní na vysokej úrovni. O to bolestivejšia je skutočnosť, že dosiahol 000 9 000 000 čiapok proti čiapke tímu a jeho hodnota klesá s každou hrou, ktorú hrá vo štvrtom rade.

Po prvom rade klesá produkcia šablí vpred

Lepšia otázka ako to, aký prínos prinieslo šesť nových prírastkov v rámci Chapers počas piatich zápasov tejto sezóny, je: „Ako to, že tento perspektívny tím bol lepší ako v minulej sezóne?“

Jedna z najpopulárnejších a najproduktívnejších sérií šavlí „Lock“ z uplynulej sezóny od Johana Larsona, Kyla Okbosa a Gemcusa Kirkensona a všetky boli zohľadnené. Sobers sa rozhodol pre rozchod s Larsonom a bol zranený najmenej šesť mesiacov na sústredení po podpísaní Kirkensonsovej novej trojročnej zmluvy. Okboso je stále pod zmluvou, v tejto sezóne sa však ešte nemusí obliekať za tím.

Tretia a štvrtá rada Sabres v tejto sezóne má na konte iba päť gólov a štyri asistencie, pričom Lazarus viedol o tri body a šesť priekopníkov. Gossans strelil svoj prvý gól v NHL a má v tejto sezóne pomocnú ruku, ale zvyšná produkčná úroveň tímu je takmer nulová.

Keď hráči ako Sheehan, Ryder a Ekin hrajú 11-12 minút na sever, musí to mať určitý konečný výsledok. Ale nie.

Riešenie začína skinnerom

Ak chcete vytvoriť tie dobre zaoblené šable, o ktorých som sa zmienil už skôr, musia ísť na zjavnú úroveň: znova spojiť skinnera s ľadom. Taylor Hall a Skinner na Eiselinových krídlach môžu vytvoriť jednu z najdesivejších a najsilnejších línií v celej NHL.

Druhá línia zameraná na Erica Stalla môže byť vyplnená rôznymi variantmi perspektív, ako sú Victor Olofsson, Sam Reinhardt a Dage Thompson, ak má Kruger príliš veľký záujem o spoluprácu. Thompson bude dobrou oporou v treťom rade.

Jeff Skinner Buffalo Sabres
Jeff Skinner, Buffalo Sabres (Amy Irwin / Hokejoví autori)

Problém je jasný: po prvom riadku alebo inými slovami, šable nemôže vytvoriť žiadnu chémiu pre kohokoľvek, kto nehrá s Aisle.

Riešenie sa tiež javí ako zrejmé: presunúť skinnera späť do horného riadku, zachovať prvé dva riadky identické od tohto bodu a vytvoriť znak, ktorý môžu v noci dosiahnuť pre tretí a štvrtý riadok.

Je čas veci pretočiť a iba oprava tohto stavu môže zachrániť šable. V opačnom prípade sú predurčení na to, aby k play off pridali ešte jednu sezónu.READ  Kyrgios - Ferreira Silva naživo vysielali a predpovedali na Australian Open 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close