Hlavné správy

Domáca záhrada pre Rómov na Slovensku Lunek IX predstavuje začiatok miestneho očkovania proti COVID-19

Obyvatelia domácej záhrady Lunek IX v slovenskom Kosciuszku sa začiatkom tohto týždňa mohli nechať zaočkovať proti COVID-19 v domácom prostredí, zatiaľ čo mobilná očkovacia služba regionálneho úradu v Kovaši sa snaží podporovať imunitu proti COVID. V 19 z marginalizovaných skupín boli vakcíny sprístupnené priamo miestnemu úradu. Očkovanie sa bude robiť každý týždeň na Lunaku IX.

Prvou osobou očkovanou na Luneku IX bol starosta mestského oddelenia Marcel aňa, príslušník rímskej komunity. „Chcel som vytvoriť precedens pre ostatných, a preto som bol prvým človekom, ktorý bol očkovaný,“ uviedol pre spravodajský server.

“Dnes máme 120 ľudí, ktorí žiadajú o očkovaciu látku, ale pevne verím, že sa bude aplikovať postupnejšie, aby sa skôr alebo neskôr dala dosiahnuť spoločná imunita. To môže chrániť naše zdravie a zdravie ostatných,” uviedla Shana.

ூர் aa uviedol, že mnoho miestnych obyvateľov je očkovaním znepokojených, najmä keď sa v sociálnych médiách šíria konšpiračné teórie a dezinformácie. „Letáky budeme distribuovať v slovenskom a rumunskom jazyku prostredníctvom miestneho rozhlasu a pomocou terénnych sociálnych pracovníkov,“ uviedol pre spravodajský server.

Kozis a Shana Meyer plánujú propagačné súťaže s cieľom poskytnúť očkovaným príjemcom kupóny, ktoré môžu byť použité na nákup oblečenia a potravín. V Českej republike tímy mobilného očkovania pomáhajú ľuďom žijúcim vo vylúčených oblastiach Moravskosliezskeho kraja a Ústeckého kraja, kde minulý týždeň tím mobilného očkovania pôsobil v regióne Mojo.

READ  V USA zaznamenávajú rekordné počty hospitalizácií s COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close