Zábava

Dominika Kavaschová a Daniel Fischer

dnes 18:00

Prezradil to netradičným spôsobom.

Rok 2020 môže aktívne ukázať, že „horí“ celý svet, ale stále existujú pozitívne veci. Napríklad, keď si fanúšik slovenskej hudby pozrie videoklip k piesni Donďa od ambicióznej skupiny Orchester Jean Valjean (OJV), bude ju vysielať. Pieseň sa vracia na začiatok lásky medzi dvoma spolužiakmi z univerzity, hercami Dominikou Kavaschovou (31) a Danielom Fischerom (33), ktorí sa dali dokopy až po rokoch.

Omotal obočie

Nachádzame sa v prostredí bratislavského baru, ktorý je známy hlavne vďaka svojim retro diskotékam. Dominika Kavaschová si v pokoji užíva literatúru a neprekáža jej ani pripravované serenádové syntetizátory. Čerstvá držiteľka ceny OTO pre divákov práve dostáva drink od tajného ctiteľa. Nie je ním nikto iný ako Daniel Fischer – spevák, gitarista a autor väčšiny textov OJV. Predtým, ako začne spievať, sa snaží nadviazať (bo) kontakt s Kavaschovou, keď predvádza tanec na obočie.

SERENÁDA NA DOMINIKE Daniel Fischer ju absolvoval na vysokej škole, ale dlhé roky ju tajil.

Zdroj: Dugovičová Kristína

V prvej strofe si už nevie vynachváliť herečkin „viacnásobný bradu“ či „čudný zadok“. Snaží sa ju nalákať na boky a prosiť ju: „DDDD-Donda, vrazil do mňa,“ rýmuje sa s Fischerom. Sympatický umelec zo Slovenského národného divadla sa spočiatku dvoreniu bráni, nakoniec však podľahne kolegovi z hry a video doplní spoločnou choreografiou. Romantické duše chytia bozk srdca za pár, v ktorom uvidia skutočne horiacu lásku.

Fischer a Kavaschová sú spolu takmer rok, dieťa je už na ceste. Zdá sa, že ich láska bola napísaná vo hviezdach dávno predtým, ako o tom tí dvaja vôbec vedeli. Fischer napísal serenádu ​​nesúcu herečkinu skutočnú prezývku Donďa ešte počas štúdia na VŠMU.

READ  Tri deti s tromi mužmi: Takto Menzelová tajila svoje posledné tehotenstvo!

Iskry pri skúškach

Keď sa Dominika a Daniel stretli, obaja študovali herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Fischer z diaľky obdivoval svojho spolužiaka. Svedčí o tom aj fakt, že si celé tie roky ponechal skladbu, ktorú jej venoval. Zamiloval sa vďaka častým spoločným chvíľam.

“Vyskúšali sme dialóg v škole a strávili sme spolu veľa času. Na skúškach sme sa mali dobre, rozumeli sme si, tak som jej ako kamarátku napísal pieseň. Je pravda, že niektoré piesne som napísal so zámerom balenie, ale v prípade Dominiky to tak nebolo. Aj keď ťažko povedať. Na druhej strane, keď po tých rokoch zo školy medzi nami preskočila iskra, opäť sme spolu veľa skúšali a moje pocity boli podobné, ako keď pieseň bol vytvorený, “ popisuje herec pre PLUS 7 DNÍ.

Zároveň sedem rokov pred Fischerom tvorila Dominika pár so svojim spoločným priateľom a hereckým kolegom Lukášom Dózom. Okolie čakalo svadbu, ale prišiel zlom. Krabica v popovom orchestri, ktorý teraz prináša Dondu, pôsobí ako vokalistka a perkusionistka.

Napriek tomu nebol problém s výberom pilotného singla. “Kapela OJV funguje už niekoľko rokov a navzájom sa veľmi dobre poznáme. Chlapi vedia, že to, čo prežívam, ovplyvňuje moju prácu. Pochopili to. Navyše je to dobrá pieseň, takže nechápem, prečo by mali objekt, “ vysvetľuje autor.

Osudová žena

Herec, ktorého je s hudobným projektom vidieť aj vo filme Šťastný nový rok po boku Emílie Vášáryovej, Tomáša Maštalíra, Jána Koleníka či Táne Pauhofovej, nevie odpovedať, či sa ich milostný príbeh vyvinul ľahko alebo ťažko. Obaja boli prekvapení, že po toľkých rokoch skrížených ciest medzi nimi konečne zavládla vášeň.

READ  Bože, Adela má dnes 40: Aha, ako vyzerala pred SuperStar!

V súčasnosti hlavne zo sociálnych sietí Kavascha vidieť, ako prekvitá ich vzájomná láska. Napríklad keď Fischerovci vydali debutový album, budúca matka podporila svojho priateľa komplexným príspevkom na Instagram. „Tento najtalentovanejší človek, ktorého poznám, dnes začína tým, o čom vždy sníval, a naozaj sa z toho teším a z celého srdca mu prajem,„Začala a pochválila nielen hudbu, ale aj text.

Vyjadrila tiež hrdosť na to, že začiatok „veľkej a úspešnej kariéry“, ktorá čaká na formáciu, sa začal piesňou pred desiatimi rokmi. „Zložil veľa osudových piesní pre ženy, ktoré kedysi miloval, a jednu pre priateľa, ktorý sa nakoniec stal jeho osudovou manželkou,“ uzavretý srdiečkom emotikon.

Fischer sa tiež klaňa svojmu osudu. „Dominika je nesmierne kreatívna a šikovná. Musím povedať, že ma každý deň prehnane inšpiruje.“ Okrem toho si cení komplexnú osobnosť a zjavné fyzické vlastnosti. „Je to najlepší a najopatrnejší človek, akého poznám.“ on hovorí. Menuje tiež energiu, temperament, zmysel pre humor, úprimnosť, priateľskosť a láskavosť.

FOTO Dominika Kavaschová a Daniel Fischer z klipu v GALÉRII

Spolu ladia

V prípade tandemu Kavaschová – Fischer by sme sa v konečnom dôsledku mohli dočkať romantickej spolupráce, ktorá by na slovenskej hudobnej scéne nemala obdobu. “Nedávno Dominika nahrala vokály k jednej z mojich piesní, takže už spolupracujeme a pomáhame si. Navyše, niekedy spolu vystupujeme aj v rámci našich projektov kapiel OJV a Morena, takže nevylučujem ani spoločný projekt.” pieseň, “ zatvára zamilovaného Fischera.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close