Zábava

Dominika oslavuje Mesiac povedomia o cestovnom ruchu

Komisia Discover Dominica zorganizovala v máji sériu podujatí na oslavu Mesiaca povedomia o cestovnom ruchu. Ťažiskom tohtoročných podujatí je udržateľnosť a prínos cestovného ruchu k trvalo udržateľnému rozvoju Dominiky.

K tohtoročnej téme a aktivitám sa uskutočnili rôzne informačné, vzdelávacie a propagačné aktivity. Medzi aktivity patrí:

Zamerajte sa na vládu a rozvoj. Pani. Pani Nathalie Peter Walsh, manažérka festivalov a podujatí Dominica Festival Group a pani Kimberly King, manažérka destinačného marketingu, boli pozvaní, aby porozprávali o tom, ako festivalová turistika prispieva k rozhlasovej talkshow, ktorú moderoval Dion Durant. Rozvoj cestovného ruchu a ako marketing spolupracuje na dosahovaní týchto cieľov trvalo udržateľného rozvoja.

Dominika: Wellness destinácia. Trieda Dominica State College Tourism Event Management zorganizovala panelovú diskusiu, do ktorej bol pozvaný marketingový manažér destinácie. Cieľom fóra je zvýšiť povedomie o zdravotnej turistike a jej význame pre životne dôležitý sektor cestovného ruchu v Dominike. Vysoká škola výrazne prispela k podpore trvalo udržateľného rozvoja cestovného ruchu a urobila z Dominiky atraktívnu wellness destináciu zvýšením vedomostí a povedomia širokej verejnosti.

Televízny seriál o trvalo udržateľnom cestovnom ruchu. Oddelenie vývoja produktov koordinovalo vytvorenie televízneho seriálu na podporu aktivít udržateľného cestovného ruchu medzi miestnymi podnikmi. Produkcia sa skončila a klipy nájdete na YouTube kanáli Discover Dominica Commission. Zobrazuje sa lokálne a regionálne. Medzi uvádzané podniky patria Rosalie Bay, Citrus Creek Plantation, Mango Garden, Colibri Ridge a Wild Dominque.

Tourism Excellence Awards Oddelenie vývoja produktov viedlo k oživeniu Tourism Excellence Awards počas Mesiaca povedomia o cestovnom ruchu. Ocenenie oceňuje odborníkov v oblasti služieb z rôznych odvetví cestovného ruchu, ktorí prispeli k lepšej kvalite života v destinácii a poskytli návštevníkom jedinečný zážitok. Kategórie ocenenia sú Excelentnosť v udržateľnom cestovnom ruchu, Touroperátor a Poskytovateľ taxislužieb roka. Nasledujú podrobnosti o víťazoch.

READ  Čerstvý vzduch a na niektorých miestach „nič“ ako Slovensko

Spolupráca s miestnymi tvorcami obsahu. Marketingové oddelenie spolupracovalo s miestnymi tvorcami obsahu Urie Jones, Nicole Morson a Simon Morris, aby vytvorili minisériu zdôrazňujúcu turistické lokality, zainteresované strany v Dominike a ich udržateľné obchodné praktiky. Bol zverejnený na platformách sociálnych médií Discover Dominica Commission Instagram, Facebook a Tik Tok.

2023 slečna Dominica Adisia Burton a Mr. Colin Piper, generálny riaditeľ, predstaví verziu Talking Tourism v rádiu TBS v Dominike ako súčasť mesačnej kampane na zvýšenie povedomia o cestovnom ruchu. Okrem oslovenia správnej rady úradu a zvýraznenia udalostí Mesiaca povedomia o cestovnom ruchu bude program poskytovať verejnosti aj aktuálne informácie o odvetví.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close