Ekonomika

Domra: Nemecko sa chystá rozšíriť svoj systém vrátenia vkladov od januára 2022

Domra sa chystá rozšíriť svoj systém vrátenia vkladov v Nemecku od januára 2022

Mülheim-Kärlich, 28. december 2021– Od januára 2022 v Nemecku Systém vrátenia zálohyJedným zo spôsobov je rozšírenie balenia plastových obalov a likérov a džúsov predávaných v plechovkách, ako aj miešaných nápojov na báze mlieka. To povedie k väčšej transparentnosti pre spotrebiteľov, pretože donedávna systém (zavedený v roku 2003) obsahoval osobitné ustanovenie oslobodzujúce tieto nápoje od povinných záloh. Očakáva sa, že toto rozšírenie zhromaždí približne 85 000 ton ďalšieho plastu a hliníka, čím sa celkový objem obalov vrátených do zariadení s reverzným odvetrávaním zvýši na 500 000 ton.

Podľa Deutsche Pfandsystem GmbH (DPG), prevádzkovateľa počítača, je celková miera návratnosti jednorazových obalov v Nemecku 98 %. To znamená, že na cestách a v lese je veľmi málo odpadu, a čo je dôležitejšie, umožnilo to vytvoriť obehové hospodárstvo. Viac ako 40 % jednorazových fliaš, ktoré sú stiahnuté z obehu, sa teraz vyrába z recyklácie. Tento spracovaný plast prechádza niekoľkými výrobnými procesmi, pri ktorých sa ropa mení na surovinu. Vrámci Jednorazová plastová objednávka(SUPD) si Európska únia stanovila cieľ 25 % recyklovaného plastu pre PET fľaše do roku 2025 s cieľom čo najviac podporovať uzavreté materiálové cykly. Lotyšsko, Slovensko, Rumunsko, Turecko, Grécko, Malta, Portugalsko, Írsko a Škótsko zareagovali na tento zákon prijatím nariadení na vytvorenie zálohových systémov pre plastové obaly v budúcom roku (pozri mapu).

„Zavedenie systému povinného zálohovania v Nemecku bolo veľkým úspechom a teraz je globálnym modelom,“ povedal Volker Rehrmann, viceprezident spoločnosti Domra a vedúci divízie recyklácie/ťažby a obehovej ekonomiky pod vedením Mülheim-Kärlich. . „Jeho rozšírenie povedie k vstupu nových typov materiálov do systému, ktoré sa podobne ako PET používaný na výrobu fliaš minerálnej vody budú môcť nasadiť a vrátiť do obehového hospodárstva prostredníctvom súvisiacich recyklačných procesov.“

READ  Democracy Digest: Slovensko pripravuje referendum, predčasné voľby

Ako líder v oblasti inovácií dosahuje TOMRA takmer 100% podiel na výnosoch so svojimi sofistikovanými automatmi na spätný predaj. Výsledok? Do prototypovej ekologickej dráhy a recyklačného kruhu vstupuje značné množstvo surovín. Čím vyšší je podiel recyklovaných materiálov, tým menej ropy je potrebné na výrobu nových produktov a tým nižšie je CO2 Emisie sú.

Kontakt pre médiá:
Mithu Mohran
Telefón: +49 2630 9150 450
Email: [email protected]

O Domre

Domra začala vyrábať, vyrábať a predávať stroje na stiahnutie obyčajných nápojových obalov v roku 1972. Dnes je medzinárodným lídrom v zberných a triediacich organizáciách na zhodnocovanie a znižovanie odpadu v potravinárskom, recyklačnom a ťažobnom priemysle. Cirkulárna ekonomická divízia, ktorá bola založená v roku 2020, je prostriedkom na realizáciu záväzku spoločnosti Domra vytvoriť a prevádzkovať obehové ekonomické systémy po celom svete.

TOMRA vytvorila 100 000 systémov na viac ako 80 trhoch po celom svete a do roku 2020 bude mať tržby približne 9,9 miliardy NOK. Skupina má približne 4 500 zamestnancov a obchoduje na burze v Oslo (OSE: TOM). Ďalšie informácie nájdete v časti www.tomra.com.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close