Svet

Donald Trump vyhlasuje vo Washingtone DC výnimočný stav pred inauguráciou Joea Bidena

Pred 7 hodinami

Zdieľaj tento článok:

Asian News International

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump vyhlásil vo Washingtone D.C. výnimočný stav pred inauguráciou zvoleného prezidenta Joea Bidena 20. januára, uviedol v pondelok Biely dom. Výnimočný stav bol vyhlásený po nepokojoch na Kapitole USA, ktoré sa konali 6. januára a v dôsledku ktorých boli podporovatelia Trumpovi zničení. Na následky chaosu zahynulo najmenej päť ľudí, medzi nimi aj americký policajný kapitol.

Sputnik varuje, že Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) varuje, že v posledných dňoch pred zvolením Bidena za prezidenta sú naplánované ozbrojené demonštrácie vo všetkých 50 hlavných mestách USA, vrátane budovy amerického Kapitolu.

„Prezident Donald J. Trump vyhlásil v okrese Columbia stav núdze a nariadil federálnu pomoc na podporu snáh okresu v dôsledku stavu núdze vyplývajúceho z inaugurácie 59. prezidenta od 11. januára do 24. januára 2021,“ píše sa v Bielom dome.

„Prezidentova akcia oprávňuje ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť, Federálnu agentúru pre riešenie krízových situácií (FEMA), koordinovať všetky snahy o zmiernenie následkov katastrof a poskytnúť primeranú pomoc na zmiernenie utrpenia a utrpenia miestneho obyvateľstva v dôsledku mimoriadnych udalostí. Chráňte majetok a verejné zdravie a bezpečnosť a znižujte alebo predchádzajte hrozbe katastrofy v okrese Columbia, “dodala.

FEMA má oprávnenie identifikovať, mobilizovať a poskytovať vybavenie a zdroje podľa vlastného uváženia, podľa potreby na zmiernenie núdzových dopadov. „Núdzové bezpečnostné opatrenia obmedzené na priamu federálnu pomoc sa poskytnú na 100 percent z federálnych fondov,“ uviedol Biely dom.

6. januára zaútočila skupina Trumpových priaznivcov na budovu amerického Kapitolu, narazila na políciu, poškodila majetok, zmocnila sa inauguračnej fázy a obsadila Rotundu. Nepokoje nastali po tom, čo Trump vyzval svojich priaznivcov, aby sa postavili proti jeho tvrdeniu, že voľby boli zmanipulované.

READ  Clemente chce zorganizovať väčšinu pre Mastella Conté

Rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close