športové

Doping hriešnici často uvádzajú také hlúpe výhovorky, že ich klamú.

dnes 00:00
|

Ospravedlnenie športovcov, ktorí porušili pravidlá dopingu, sa vyznačuje kreativitou a mnohí z nich prejavujú veľkú fantáziu.

Niektorí vydávajú „dymovú clonu“ na pokrytie svojich vlastných porúch, napríklad Jeremy Kerley, zatiaľ čo iní hľadajú vinníkov, ktorí im chcú ublížiť. Aj zdanlivo groteskné vysvetlenia však môžu poskytnúť príslušné vyhlásenie a pomôcť oslobodiť športovca.

Na vine je duch vianočných sviatkov

Ponorte sa do tmy

Jednoznačne vládne imaginárny rebríček najbizarnejších výhovoriek Fatima Yvelain. Bývalá francúzska atlétka, ktorá súťažila na olympijských hrách v Sydney v 10 000 metrových závodoch, pokračovala vo svojom koníčku aj po ukončení profesionálnej kariéry a v roku 2012, keď mala 43 rokov, za to zaplatil príplatok. Po polmaratóne francúzskeho mesta Perpignan musela vysvetliť pozitívny test na EPO a jeho opodstatnenie je trvalo napísané v histórii.

„V deň pretekov na mieste vypukli silné dažde. Voda tečúca po trati musela pretekať v blízkosti skrytou skládkou lekárskeho odpadu a bola znečistená. Keď som bežal , na moje šortky sa postriekali kvapky infikovanej vody a táto voda, ktorá sa dostala do môjho moču, bola infikovaná EPO. “ predstavil obranu.

Nebol však prijatý a bol odsúdený na dva roky napadnutia. Nebolo možné vedieť, prečo Fatima Yvelain ocenila EPO v takom pokročilom športovom veku pred pretekmi, kde získala 400 eur za druhé miesto. Na konci roku 2017 poskytol Jeremy Kerley, hráč amerického futbalového tímu New York Jets, originálne a zároveň záhadné odôvodnenie dopingového trestného činu.

Vo svojom tele sa objavili zosilňovače výkonnosti, ale Kerley odmietol brať nič vedome. Sľúbil, že uskutoční vlastné vyšetrovanie s cieľom zistiť, ako sa vo vzorkách objavili nezákonné látky. Bol potrestaný zákazom štyroch stretnutí. Keď sa vrátil do hry, tesne pred Vianocami, už nebol taký presvedčivý.

„Neviem, aké by to mohlo byť. V okolí je veľa duchov. Duch mi to dal. Mohol to byť duch vianočných sviatkov, nie? bol uchvátený atmosférou najlepších sviatkov roka.

Testosterón bol v kréme, ktorý na mňa aplikoval môj masér.

Justin Gatlin

Americký šprintér

Dráma dvoch národných atlétov na olympijských hrách v Aténach tiež ponúkla záhadné zaťaženie. Kostas Kenteris a Katerina Thanou patrili medzi najväčšie hviezdy gréckej expedície. Deň pred otvorením olympijských hier antidopingový komisár spustil nečakanú akciu a obaja sprinteri sa cítili touto kontrolou ohrození. Výsledkom bolo, že utiekli z olympijskej dediny na skútri a nariadili dopravnú nehodu, po ktorej museli byť odvezení do nemocnice. Keď sa dozvedeli, že dopingové testy prebiehajú, okamžite sa ponáhľali do olympijskej dediny na testy a havarovali.

V skutočnosti to urobili tak, že sa nemohli otestovať a dopravná nehoda nasledovaná hospitalizáciou bola zámienkou pre hodnoverné vysvetlenie. Získali falošných svedkov a Kostas Kenteris vyhlásil, že „je to systematický útok proti mne, ktorý sa vždy koná pár dní pred mojou najdôležitejšou rasou“. Nasledoval škandál, obaja rezignovali na olympijské hry a po dvoch rokoch pripustili, že vzali nezákonné látky, aby zlepšili svoju výkonnosť počas svojej kariéry.

PRE VŠETKO JE ŽENA ŽENA

zdroj:
youtube.com

Španielsky zástupca Daniel Plaza, zlatý medailista olympijských hier v Barcelone prekonaním 20 km, predstavil lepší koniec úspešnej kariéry. V roku 1996, vo veku 30 rokov, dopingová kontrola objavila vo svojom tele zakázaný steroid, nandrolon, a bola potrestaná dvojročným zákazom.

V tom čase jeden z najobľúbenejších španielskych športovcov stavil na manželskú obranu. Príliš veľa orálneho sexu s tehotnou ženou viedlo k absorpcii nandrolonu v tele, ktoré prirodzene tvoria tehotné ženy. Na prvý pohľad zúfalé vysvetlenie trvalo až 10 rokov pred súdom a po obhajobe boli jeho argumenty akceptované ako relevantné, obvinenie bolo zrušené.

Od roku 2006 sme nevideli dopingový trestný čin zo strany Daniel Plaza, za ktorý môže byť zadlžený svojej manželke. Bozkávanie žien tiež spôsobilo komplikácie pre ostatných športovcov. Tenista Richard Gasquet našiel vo svojej vzorke kokaín na turnaji v roku 2009 na Floride. Francúz sa cítil nevinný a rázne reagoval: „Bozkal som dievča, ktoré malo v ústach kokaín.“

Všade opakoval, že vedome neprijal kokaín a že dievča musí mať v ústach prášok. Prvýkrát ho odsúdili na 1 rok odňatia slobody, ale po vyšetrovaní ho prepustili. V jeho tele bola taká malá dávka kokaínu, že to muselo byť spôsobené neúmyselnou kontamináciou a ďalšie výsledky nepreukázali, že Richard Gasquet bol pravidelným užívateľom kokaínu. Podobný príbeh žil Shawnacy Barber.

V roku 2016 kanadský prevádzkovateľ boomu nariadil ženskej firme, aby si našla hotelovú izbu, a požadovala závislosť od drog. Spoločnica však mala v sebe kokaín, ktorý preniesla na Barbera. Kanadský atlét sa preto obhajoval na súde a neuložil naň žiaden trest.

VŽDY NIEKOUŠKO

Shane Warne.

Shane Warne.

Zdroj: Reuters

Jeden z najlepších kriketov v histórii Shane Warne sa nemohol zúčastniť na majstrovstvách sveta 2003, pretože zlyhal v dopingovom teste na zakázanú drogu Moduretic. Môže sa používať na dehydratáciu alebo chudnutie, ale podvodníci dopingu ho tiež používajú ako maskovacie činidlo pri použití steroidov.

Shane Warne odolal tomu, aby liek na televíznej obrazovke vyzeral lepšie. Hovorí sa, že jeho matka mu dala schudnúť a zbaviť sa dvojitej brady, keď mal nadváhu. Spoločne sa im podarilo presvedčiť súd o tom, že Moduretic nezvolil, aby zvýšil výkon alebo maskoval nepovolené látky. Vďaka jednoročnému zákazu však prehral mimoriadne dôležitý turnaj.

Dokonca aj kontroverzný atlét Justin Gatlin sa musel držať osobitného ospravedlnenia, aby vysvetlil prítomnosť nezákonnej látky v dopingovej kontrole. V roku 2006 bol na testosterón pozitívny a bol zodpovedný za masér. Podľa Gatlina medzi nimi došlo k nezhode a americký šprintér ho nakoniec vystrelil. Predtým sa však masér pomstil trením krému testosterónu v nohách.

„Dal som to všetko dohromady. Testosterón nevstúpil do môjho tela injekciou ani ústami. Bolo to v kréme, na ktorý som sa aplikoval. moje telo. ”

S touto fikciou neprišiel a dostal doživotný zákaz opakovaného porušovania antidopingových pravidiel. Odvolaním sa jeho trest znížil, ale to neurobilo nič pre zlepšenie Gatlinovej reputácie. Konzumácia kontaminovaného mäsa je častým dôvodom porušenia dopingu a používa ho Adri van der Poel v roku 1983.

Holandský cyklista bol pozitívne na strychnín. Táto látka môže zmierniť bolesť v malých dávkach, potlačiť vyčerpanie a nachádza sa tiež v jedoch potkanov. Podľa Van der Poela bol po konzumácii infikovaného holubieho koláča kontaminovaný strychnínom. Koláč bol vyrobený z konkurenčného holubieho mäsa a boli chované s zakázanými látkami. Po získaní Grand Prix vo Frankfurte neúspešne absolvoval dopingový test. Po tomto odhalení bol diskvalifikovaný a stratil svoj titul.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close