Ekonomika

Dostane sa aj do Európy?

23.10. 9:29

SUV stojace na platforme CMF-A podlieha dĺžke 4 metre, podľa výrobcu však vyniká priestrannosťou. Pod kapotou má preplňovaný trojvalec.

V posledných rokoch popularita malých športových úžitkových vozidiel významne vzrástla. Medzi úspešných predstaviteľov tejto kategórie patrí Nissan Juke, ktorý sa v súčasnosti vyrába v druhej generácii. Teraz dostal súrodenca. Nesie meno Magnite a vychádza z rovnomenného konceptu zavedeného v polovici júla v Indii. Práve na miestnom trhu modely tohto typu lietajú ohromne.

Presné rozmery japonského drobca nepoznáme, ale dĺžka magického limitu je 4 metre. Takže je ešte menší ako Juke. Líši sa od neho aj dizajnom, aj keď niektoré vlastnosti dvojicu spájajú. Magnite má výrazné „hokejky“ denného svetla v nárazníku a masívnu masku chladiča. Jeho kabát obsahuje čierne a strieborné plastové časti karosérie, ale tiež dvojfarebné kolesá a kontrastnú strechu.

Automobilka zdôrazňuje novinku priestrannosťou interiéru.

Automobilka zdôrazňuje novinku priestrannosťou interiéru.

Zdroj: Nissan

Napriek skromnému pôdorysu má SUV päťmiestny interiér a podľa výrobcu vyniká priestrannosťou. Jeho tvary sú pomerne jednoduché. Okrem vetracích otvorov sú vybavené prístrojovou doskou pozostávajúcou zo 7-palcového TFT displeja a o palec väčšej obrazovky multimediálneho systému, ktorý podporuje rozhrania Apple CarPlay aj Android Auto. Súčasťou výbavy môže byť okrem iného aj kamerový systém. Batožinový priestor má 336 litrov, čo je na túto kategóriu príjemná hodnota.

Nissan Magnite stojí na platforme spoločnosti CMF-A a v súčasnosti sa dodáva s jedinou hnacou reťazou. Pod kapotou by mal mať preplňovaný litrový trojvalec dosahujúci 70 kW (95 k). Dopĺňa ho prevodovka CVT, ktorá posiela silu na predné kolesá. Ponuka by sa mala časom rozšíriť o atmosférickú verziu s výkonom okolo 70 koní a päťstupňovým manuálom.

READ  Regióny sa musia zapojiť do reakcie na krízu – EURACTIV.com
V malom SUV netreba rátať s pohonom všetkých kolies.

V malom SUV netreba rátať s pohonom všetkých kolies.

Zdroj: Nissan

Japonská automobilka zatiaľ neprezradila, koľko plánuje predať svoje najmenšie SUV. Magnite začne najskôr v Indii. Očakáva sa, že sa v miestnych obchodoch objaví začiatkom budúceho roka, nasledovať budú ďalšie krajiny. Dostane sa novinka do predaja aj na európskych trhoch? Na to zatiaľ nemáme odpoveď, ale nie je to vylúčené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close