športové

Dôvod a česť jasne hovoria: poďme hrať!

dnes 00:00
|

Dnešné stretnutie prezídia Zväzu ligových klubov by malo byť podľa mediálnych správ účastníkov najvyššej súťaže formalitou. Proti prevzatiu sa zatiaľ oficiálne vyslovili iba Dunajská Streda a Trenčín. Naopak, viac ako polovica jasne uviedla, že chce sezónu ukončiť.

V skutočnosti nič nebráni koncu prerušeného roka. Súčasná situácia je neporovnateľná so situáciou spred dvoch mesiacov. Nie je dôvod sa zastaviť.

Zo športového hľadiska je jednoznačne lepšie hrať ako nehrať. Kluby musia hráčom platiť. Aspoň vo výške dohodnutej oboma stranami. Potom je pre futbalistov lepšie prezentovať svoje umenie v zápasoch, nielen v tréningu. Ak nie, čo budú hráči robiť v nasledujúcich týždňoch alebo dokonca mesiacoch? Začiatok nového roka sa odloží.

Bude hrať väčšina okolitých krajín, najmä Česká republika a Maďarsko. Nemecká Bundesliga opäť funguje. Je zrejmé, že predbežné kolá európskeho pohára sa posunú. Koniec augusta, možno september. A medzitým pôjdeme na Slovensko na prestávku z hľadiska futbalu z hľadiska počasia? Strange.

Lekárske autority dali zelenú profesionálnemu športu za prísnejších podmienok. Počet ľudí infikovaných novým koronavírusom klesá. Tímy môžu trénovať úplne, vrátane fyzického kontaktu. Tvrdenie, že na krátku dobu nebudú pripravení, nedrží vodu. V normálnych prípravách sa zápasy hrajú pri plnom zaťažení súčasne.

Nie je konkurencieschopný, ale ostrý. Zároveň futbalisti už fyzicky nezačínajú od nuly. Každý to bral individuálne. Sú v tom dobrí. Pri piatich rotáciách musí rám, ktorý je iba šírkou osemnástich mužov, zvládnuť. A ak to niekto nemôže vypnúť, nemá čo robiť v najvyššej konkurencii.

Najmä pre tímy prvých šiestich by prioritou malo byť dokončenie ligy. Ak zapískajú, predstavitelia pohára vstúpia na medzinárodnú scénu bez prípravy. Zmrašťovanie sa dá prediskutovať, aj keď sa hrá. Ten, kto to teraz nemá, nebude mať na konci leta. CAD a Trenčín prinajmenšom otvorene vyjadrili svoj názor, ale so skrytými motívmi. Iní mlčí, ale vyhovuje im administratívny účel. Ale zdravý rozum a športová česť vám jednoznačne prikazujú hrať. Poďme teda hrať!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close