Veda

Dramatické zábery kosatiek odhaľujú vzácne techniky lovu používané na chytenie a zabíjanie koristi: ScienceAlert

Dramatické zábery ukazujú kosatky pomocou vzácnej techniky lovu na uväznenie a zabitie tuleňa v ľadových vodách okolo Antarktídy.

video, časť bbc nové Zamrznutá planéta II Dokument zverejnený v nedeľu vo Veľkej Británii ukazuje, ako štyri kosatky útočia na tulene Weddell. Tuleň sa uchýlil na plošinu z ľadu plávajúceho na vode.

Kosatka plávala vedľa seba a vytvorila vlnu, ktorá rozbila veľkú ľadovú plošinu tuleňa na menšiu, čím ju oslabila.

Druhá vlna, ktorú vygenerovali veľryby, zhodila tesnenie z ľadu do vody, kde naňho mohla veľryba zaútočiť.

Akonáhle bol tuleň vo vode, veľryba použila inú techniku ​​lovu: vyfukovanie bublín na zmätenie tuleňa, čo uľahčilo chytenie.

Podľa dokumentu, ktorý rozpráva prírodovedec Sir, je na Zemi len asi 100 kosačiek, ktoré používajú túto sofistikovanú techniku ​​koordinovaného lovu. David Attenborough, Toto je známe ako „wave-crash“.

frameborder = „0“ povolenie = „akcelerometer; automatické prehrávanie; schránka-písať; šifrované médiá; gyroskop; Obraz v obraze“ Povoliť celú obrazovku>

kosatky sú známe svojimi Presne cielené útoky. Nedávna správa ukazuje zvieratá sú schopní s chirurgickou presnosťou roztrhnúť vnútorné orgány žralokov bielych, ako je ich pečeň,

špecialista Insider povedal skôr Môžu to urobiť pomocou svojej echolokácie na nájdenie najhrubších orgánov vo svojej koristi.

Kosatky nevypúšťajú lov zvierat väčších ako sú oni sami. Ukázali ho vzácne zábery zverejnené začiatkom tohto roka zaútočte a zabite aspoň dve modré veľrybyNajväčšie zviera na planéte.

Kosatky boli zaznamenané pri plávaní v ústach modrej veľryby hrýzť ich bohatý jazyk,

Tento článok je pôvodne z . vydal business Insider,

Viac od Business Insider:

READ  Nový prípad MIS-C, choroba detí spojená s COVID-19, hlásený v okrese Douglas

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close