Hlavné správy

Dron nachádza na Slovensku telo nezvestného turistu

Drony, ako iste viete, môžu byť vo svete pátrania a záchrany veľmi užitočné. Na celom svete boli hlásené stovky prípadov Stopy DJI tu„Drony boli nástrojom, ako dostať muža z ťažkého miesta. Tento príbeh bohužiaľ nemá šťastný koniec – ale stále je dôležitý: dron používaný v úsilí S&R nájsť telo nezvestného turistu na Slovensku.

Zamyslite sa na chvíľu. Kde môžu ľudia chýbať? Áno, niekedy to môže byť aj v meste. Veľmi dlhé hľadanie je však často možné na ťažko dostupných miestach hľadať pešo alebo vozidlom. Myslite na husté lesy, izolované alebo horské oblasti. Toto sú miesta, kde sú drony najlepšie.

A niekedy je to o nájdení mŕtveho človeka a zatvorení jeho blízkych. To sa v tomto prípade stalo.

Dron nachádza na Slovensku telo nezvestného turistu

Príbeh bol označený na Twitteri Adam Lisberg z DJI. Je to bývalý profesionálny novinár a hybná sila toho Interaktívna mapa DJI Monitoruje obnovu dronu. Ide o dôležitý projekt a aj keď sa vo väčšine sledovaných prípadov používajú drony DJI, nie je to dôležité. Drony sú základnými nástrojmi pátrania a záchrany.

Tu je Adamov tweet – ako to často robia – ktorý nás poslal do králičej nory.

Jedným kliknutím na tento odkaz …

O nejaký čas neskôr sme si prečítali aj verziu príspevku v Prekladači Google, z ktorého citujeme:

V pondelok 19. júla 2021 večer boli poľskí horskí záchranári z TOPR požiadaní hasičov o spoluprácu pri pátraní po nezvestnom poľskom turistovi, ktorý sa 14. júla 2021 možno vybral do Horného Tadrasu. V sobotu 17. júla 2021 sa musel vrátiť domov, kam nešiel a v pondelok nenastúpil do práce. Aj jeho telefón bol vypnutý. Policajná hliadka v Tatranskej Javorine našla jeho zaparkované auto a potvrdila, že osoba je stále na Slovensku. Tatranske môže ísť z Javoriny mnohými smermi, takže bolo veľmi ťažké rozhodnúť sa, na ktorú oblasť sa pri hľadaní zamerať. Ďalšou informáciou bolo, že mal so sebou stan, čo ešte zväčšovalo potenciálnu plochu. ( Správa o nehode tu )

Slovenský hasičský zbor stál teda pred neľahkou úlohou.

Video z oblasti vyhľadávania

Okrem napísaných podrobností je k dispozícii aj videozáznam slovenskej pošty z 22. júla, ktorý vám dáva zmysel pre krajinu. Predstavte si, že by ste sa pokúšali hľadať pešo:

Dron pokutuje telo nezvestných turistov na Slovensku

Pátranie bolo nakoniec úspešné, ale nebolo také, ako sa očakávalo. Turisti zomreli na následky zranení a pátrači sa domnievajú, že nehodu spôsobili:

Skupina s dronom zostúpila asi desať metrov zo sedla na severnú stranu mohyly a prešla kasárňou pod Paraniou. Tam sa pod ľadovým poľom v údolí Čierneho javora objavil podozrivý predmet. V tej dobe slúžil na kontrolu a určovanie súradníc dron. Keď sa dron priblížil, okamžite bolo známe, že je hľadaným turistom. Prvá skupina zostúpila z Čierneho Čadu do stanu a vyhľadávaní turisti, ktorí sa, bohužiaľ, pri páde zranili, pravdepodobne na hrebeni Barana.

Existuje skupina PS s niekoľkými dobrými radami:

Na záver by sme chceli pripomenúť, že z hľadiska bezpečnosti je najlepšie vykonať aspoň dvojbodovú túru a pokiaľ je to možné, odporučiť vám, aby ste niekoho informovali o svojej plánovanej trase, presnom cieli a plánovanom čase návratu (najmä ak prechádzajú slabým signálom). Odporúčame tiež mať so sebou nabitý a zapnutý telefón alebo powerbanku.

Vezmeme drona drona

O sile dronov ako nástrojov na pátranie a záchranu vieme už roky a často sa týmito príbehmi zaoberáme. Prípad sa zrejme skončil nešťastne, ale nájdenie mŕtveho muža bolo dôležité pre uzavretie rodín a prinesenie nešťastnej duše domov.

Príspevok obsahuje obrázky, ktoré ukazujú, kde sa nachádza telo. Nie sú grafické, ale z rešpektu sme ich sem znova nezverejnili. Ak chcete vidieť, čo dron vymyslel, uvidíte Nájdite to tu.


Prihláste sa na odber DroneDJ na YouTube a získajte exkluzívne videá

READ  Roland Garros: Anna Karalína Schmiedlová vyradila Venus Williamsovú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close