Hlavné správy

Drsná kritika Najvyššieho súdu! Jankovskej vyšetrovanie chýba: Jej syn ju tiež sleduje, zmenil si priezvisko

Najvyšší súd rozhodol o Jankovskej a Cvikovej koncom augusta ako odvolací súd. Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 5. augusta zamietol žiadosť Moniky Jankovskej o prepustenie z väzby. Prepustil však Denisu Cvikovú, ktorá je vo väzbe pre rovnakú vec ako Jankovská. Cviková sa však dlho neradovala, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu a Cviková tak zostala vo väzbe.

Podľa rozhodnutia najvyššieho súdu sa obvinená Jankovská a spoluobvinená Cviková účelovo zosobášili s vyšetrovaním. „V tejto súvislosti je potrebné uviesť, že obvinená Mgr. Denisa Cviková spochybnila zákonnosť predmetnej domovej prehliadky ústavnou sťažnosťou, ktorá však bola uznesením Ústavného súdu SR odmietnutá ako zjavne neopodstatnená. zo 7. júla 2020. Je potrebné len dodať, že v byte obžalovaného bol zaistený aj mobilný telefón Iphone (PIN odmietol uviesť) a notebook HP a vyššie uvedené technické stopy nie sú zatiaľ zodpovednými znalcami vyriešené, “ je to napísané v uznesení najvyššieho súdu.

Podľa odvolacieho súdu nejde o prvý záznam o pokuse zmariť objasnenie skutočností dôležitých pre trestné stíhanie, respektíve vplyv spoluobvineného obvinenou Cvikovou.

Monika Jankovská

Zdroj: TASR

„Z vyjadrenia obvinenej JUDr. Jankovskej vyplýva, že pred zasadnutím osobitnej komisie Súdnej rady Slovenskej republiky, na ktoré boli všetci predvolaní (28. októbra 2019), obvinená Cviková sprostredkovala obvinenie obvinených. Jankovská, aby všetci pozvanie ignorovali. Svoju sestru radšej priviaže k radiátoru “. Z výpovede obvinenej Jankovskej navyše vyplýva, že obžalovaná Cviková ju navštívila v januári 2020 počas pracovnej neschopnosti, to znamená, že obaja potom svoj kontakt ani neprerušili. Na tomto mieste treba len dodať, že samotná obžalovaná Jankovská vyššie uvedeným listom z 12. mája 2020 (teda pred podaním žiadosti o prepustenie z väzby) požiadala o stretnutie s riaditeľom NAKA, ktorého chcela poskytovať určité informácie o nej a inej trestnej činnosti. Zároveň mala byť táto osoba jedným z takzvaných spiritus rektorov tejto justičnej korupčnej siete, ktorý mal na základe svojej funkcie a postavenia systematicky ovplyvňovať živé súdne konania o úplatky. Obava z marenia skutočností dôležitých pre trestné konanie je spôsobená najmä povahou tohto trestného činu, ktorý sa kladie na vinu obvineného, ​​jeho osobného vybavenia (napríklad manipulatívne, pomstychtivé, submisívne atď.), Dlhodobých priateľských a pracovných vzťahov ( vrátane príbuzných) a na základe rôznych vzájomne poskytovaných služieb a protislužieb, a to aj u sudcov, ktorí nie sú v tejto veci obvinení (ale sú uvedení v komunikácii s Mariánom Kočnerom), “ píše súd.

READ  Jeremy Clarkson naháňa vzácnu Škodu. Grand Tour sa uskutoční v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku

Denisa Cviková
Monika Jankovská a Denisa

Zdroj: TASR

Podľa najvyššieho súdu práve tieto skutočnosti vyvolávajú obavy, že by obvinený mohol podobne postupovať v prípade, ak sú teraz zapojené aj samotné osoby. „Okrem toho, keď sú obvinení od začiatku, individuálne, ako aj vo vzájomnej spolupráci, objasňujú skutočnosti dôležité pre trestné stíhanie (zneškodnenie pôvodných mobilných telefónov, vymazanie kontaktov a komunikácií, mediálna prezentácia, príprava obranných správ a pod.) .) a navzájom komunikovať. s cieľom frustrovať alebo prinajmenšom sťažiť objasnenie tejto trestnej veci, “ dodáva súd.

Kritika prokuratúry

Na záver uznesenia však najvyšší súd kritizoval aj kroky porkurátorky Simonovej a spomenul aj prvú námestníčku generálnej prokuratúry Vieru Kováčíkovú. Senát jej vyčítal, že vyhlásila, že Jankovská sa ako verejný činiteľ trestného činu nedopustila a mohlo ísť o korupciu nepriamu. Jankovská na svoje stanovisko poukázala aj v žiadosti o prepustenie z väzby.

Kritizovaná bola aj dozorujúca prokurátorka Valéria Simonová. Ako sme už informovali, Jankovská chcela vypovedať o viacerých korupčných kauzách, Simonová ju však mala zastaviť. Tiež jej to nedovolilo stretnúť sa s riaditeľom NAKA Branislavom Zurianom. Kritizuje to aj Najvyšší súd a tvrdí, že to vyzerá, akoby prokuratúra nemala záujem búrku objasniť.

„V rozpore so zásadou zákonnosti a úradnosti postup prokurátora, ktorý reagoval na oznámenie obvinenej JUDr. Jankovskej z 12. mája 2020, že chce poskytnúť určité informácie o trestnom čine, za ktorý je obvinená, ako aj o sa tak javilo, že odmietla udeliť riaditeľovi Zurianovi (ktorému bola žiadosť adresovaná) súhlas s návštevou obžalovaného. Práve toto negatívne stanovisko by malo byť dôvodom na preskúmanie postupu dozorného prokurátora, počnúc vyšším prokurátorom. (špeciálny prokurátor) a končí sa prvým zástupcom generálneho prokurátora, “ píše najvyšší súd.

„Táto trestná vec, ktorá sa týka takpovediac systémovej korupcie na bratislavských súdoch, je prvým prípadom, ktorý sa má vyriešiť, a to aj vďaka zhode okolností založenej na získaní oznámenia spoločnosti Threem podporeného jedným z obvinených a zabezpečeného v inej trestnej veci, a Napriek tomu odvolací súd, najmä komora 5T, ktorá vo veci opakovane rozhodovala, vzbudzovali dojem, že na veci nie je skutočný záujem, aby ju prípad špeciálnej prokuratúry náležite objasnil. ““ senát naďalej kritizuje.

READ  Tour of Slovakia - Archie Ryan vyhral ocenenie Mladý jazdec roka v The Irish Times

O tomto presvedčení súdu podľa neho svedčí predovšetkým už spomínaný postup prokurátora ako aj to, že nadriadení ignorujú jej postupy a neskúmajú ich. „Je potrebné mať na pamäti, že pokračovanie v takomto postupe prokurátorky a jej nadriadených môže mať následne zásadný vplyv na rozhodnutia súdov o pokračovaní väzby obvinených,“ dodáva najvyšší súd.

Jankovskú navštívil jej syn

Problém má však aj Jankovská právnička Lenka Charvátová. Syn Jakuba Jankovskej Jakub pre ňu pracuje ako praktikant. Z dôvodu prísneho zadržania Jankovska a pandémie koronavírusov nebol Jakub Jankovský zadržaný za matkou. Dostal sa tam však ako praktikant, pretože ho tam poslala Charvátová. To teraz z podnetu ministerstva spravodlivosti preskúma disciplinárna komisia.

Včera som dostal informáciu z dobrého zdroja, že syn Moniky Jankovskej – Jakuba Jankovského si zmenil priezvisko ….

pridané Ondrej Janíček – spravodlivosť zvíťazí Utorok 8. septembra 2020

Jankovský si navyše musel zmeniť meno. Zobral priezvisko svojej manželky Kristíny Vaškovej. Je dcérou Petra Vaska, bývalej pravej ruky Petra Čongrádyho. „Jakub Vasko alias Jankovský si tiež zmenil meno, aby sa stal spolupáchateľom jeho zvrátenej matky, ktorú môže navštíviť vo väzbe ako praktikantka, ale je iba poštárom, ktorý ťahá za nitky ovplyvňovania a vývoja zločinca, akým Monika Jankovská nepochybne je. Bojoval som dlhé roky. Sám proti tomuto zločincovi zločincov a niekto sa čuduje, že používam expresívne výrazy, “ napísal na sociálnu sieť Ondrej Janíček.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close