Technológie

Druhé kolo testov na prítomnosť korónových vírusov na Slovensku priťahuje veľký zástup | Hlas Ameriky

Jilina, Slovensko – Slovensko v sobotu uskutočnilo celonárodný test na prítomnosť korónových vírusov v snahe potlačiť množenie infekcií. V poludnie bolo vyšetrených viac ako pol milióna ľudí.

Minulý víkend sa viac ako 3,6 milióna ľudí – dve tretiny populácie – zúčastnilo prvého kola štúdie o ďalších krajinách, ktoré hľadali spôsoby ochrany svojich zdravotných systémov.

Vláda tentoraz vyzvala ľudí z regiónov, kde malo minulý víkend pozitívny test viac ako 0,7%, aby zopakovali postup testovaný v 45 zo 79 okresov krajiny.

V nízkoinfikovaných oblastiach môžu Slováci – vrátane hlavného mesta Bratislavy – dobrovoľne ísť na testy, nie je jasné, koľkých sa zúčastnia. Vláda odhaduje, že je možné testovať 2,6 milióna ľudí.

Podľa vládnych údajov bolo do poludnia (1100 GMT) testovaných 553 377 s 3 677 pozitívnymi výsledkami. Premiér Igor Madovich uviedol, že krajina má teraz spôsob, ako sa s epidémiou vyrovnať.

„Chceme viac slobody, keď súhlasíme s otvorením divadiel a kostolov … vieme, že tento nástroj máme. [to control the epidemic], “Povedal Madovič.

Testovanie na antigén prináša výsledky za 15 – 30 minút, ale je presnejšie ako štandardné testy PCR.

Celkovo Slovensko v sobotu prostredníctvom testovania PCR zaznamenalo 2 579 prípadov Kovit-19, čím sa ich počet zvýšil na 73 667, pričom 351 úmrtí.

V porovnaní s inými časťami Európy zaznamenalo Slovensko od začiatku ohniska v marci relatívne málo prípadov, avšak v posledných týždňoch došlo k nárastu infekcií. Vláda varovala, že tento nárast zahltí nemocnice.

READ  Príznaky rakoviny kože: Päť varovných príznakov základnej rakoviny buniek

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close