Zábava

Drvivá hanba pre televíziu! Diváci nemilosrdne vykonali svetoznámy hit – Novinky – O sérii

Zlatá maska ​​v Česku neuspela, dostane menej atraktívne vysielacie časy.

Autor:

Toto sa nevidí každý deň! Ani nie mesiac po vysielaní padlo nekompromisné rozhodnutie o budúcnosti šou Zlatá maska. Česká Prima, ale aj Jojka, museli sklopiť uši. V obidvoch prípadoch im diváci poskytli jasný prehľad. V súčasnosti najúspešnejšia svetová šou u nás nemá šancu na úspech.

Šou je výrazne znepokojená na oboch brehoch rieky Moravy. Rovnako aj prvá časť výrazne bodovala u nás a v Českej republike vďaka výraznej propagácii a zvedavosti publika pre novinky. Prvý večer so Zlatou maskou si nenechalo ujsť 780-tisíc divákov, na Slovensku 508-tisíc. V oboch krajinách bola prehliadka jednotkou na trhu. Jojke sa dokonca podarilo dotlačiť Markízu a jej šou 2 na 1 k podpriemerným hodnotám.

Ale už počas druhého týždňa vysielania prišla zlá zmena. A opäť v oboch krajinách. Na Slovensku z týždňa na týždeň stratila polovicu publika. Celkovo si Zlatú masku pozrelo 263 000 divákov s podpriemerným 12,4-percentným podielom na trhu. Zvyšok nedele nebol o nič lepší. V Českej republike išla krivka tiež smerom nadol, výrazne.

Pád sledovanosti

Po prvej úspešnej časti prišlo vytriezvenie aj v Českej republike. Výkon relácie klesol na veľkosť 526-tisíc divákov. Nedeľná tretia časť bola ešte horšia. Celkovo si ho pozrelo iba 478 000 divákov. Zlatá maska ​​bola na trhu iba štvorica, čo poskytlo Primu veľmi zlý výkon. Maske predchádzal film vysielaný Českou televíziou, dokonca aj viacnásobné Babovřesky 2 v Novej. Lepšia bola aj publicistická relácia 168 hodín vo vysielaní ČT 1 od 21:30.

Po tomto vystúpení sa Česká Prima rozhodla pre radikálny a bezprecedentný krok. Zlatá maska ​​končí v nedeľnom hlavnom vysielacom čase. Televízie zatiaľ nestiahli ani významne nezmenili vysielaciu dobu drahej relácie s licenciou na ťažisko.

READ  Slovensko bonus na zvýšenie zaočkovanosti pre 60 a viac rokov

Aký je problém?

Problémom Zlatej masky je zjavne jej federálna verzia. Keď sa pred rokmi televízne svety striktne rozdelili na český a slovenský, pretrhlo sa vlákno medzi tvárami šoubiznisu. Mladé generácie diváci v inej krajine nepoznajú. Z ekonomického hľadiska je federálna verzia pre obe stanice výhodnejšia, ale v tomto prípade sa im to neoplatilo a musia rátať s veľkými stratami.

Zlatá maska ​​pravdepodobne skončí ako porazený v Česku a na Slovensku a budeme iba jednou z mála krajín, kde ju diváci odmietli. V Rakúsku, ale aj v Maďarsku táto šou láme rekordy publika, nehovoriac o USA, kde je to úplný fenomén.

Okrem prenosu Zlatej masky urobila Prima aj ďalší jedinečný krok. Divákom dala na výber z toho, na čo sa chcú pozerať v nedeľu večer. Na výber sú dve série, či už ide o štvrtú sériu Polda alebo úplnú novinku s názvom Einstein. Zmena začne platiť v nedeľu 4. októbra. Následne sa bude vysielať Zlatá maska ​​v druhom večernom pásme.

„Rozhodli sme sa vrátiť detektívku na nedeľu večer a vôbec prvýkrát nechávame osud hlavného vysielacieho času v réžii divákov. Je len na nich, či budeme vysielať nové epizódy série Polda alebo detektív Einstein.“ od 4. októbra, “hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ spoločnosti Prima a dodáva:„ Som veľmi zvedavý, ktorá séria nakoniec zvíťazí, pretože ani na Prime nemáme jasný konsenzus. “

Ako to bude na Slovensku?

Urobí Jojka podobný krok? Presunie Zlatú masku na druhú koľaj? „Zlatá maska ​​zostáva na TV JOJ. Čas jej vysielania sa nezmení, diváci si ju budú môcť pozrieť opäť v nedeľu o 20:35,“ uviedla pre Pravdu PR manažérka JINA Katarína Gajdošíková.

Zmrzlina z predstavenia Zlatá maska.

Krokodíl zo šou Zlatá maska.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

READ  Známa speváčka po rozchode: Takto si pochvaľuje prsia!

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close