Zábava

Drvivá hanba pre televíziu! Diváci nemilosrdne vykonali svetoznámy hit – Novinky – O sérii

Zlatá maska ​​v Česku neuspela, dostane menej atraktívne vysielacie časy.

Autor:

Toto sa nevidí každý deň! Ani nie mesiac po vysielaní padlo nekompromisné rozhodnutie o budúcnosti šou Zlatá maska. Česká Prima, ale aj Jojka, museli sklopiť uši. V obidvoch prípadoch im diváci poskytli jasný prehľad. V súčasnosti najúspešnejšia svetová šou u nás nemá šancu na úspech.

Šou je výrazne znepokojená na oboch brehoch rieky Moravy. Rovnako aj prvá časť výrazne bodovala u nás a v Českej republike vďaka výraznej propagácii a zvedavosti publika pre novinky. Prvý večer so Zlatou maskou si nenechalo ujsť 780-tisíc divákov, na Slovensku 508-tisíc. V oboch krajinách bola prehliadka jednotkou na trhu. Jojke sa dokonca podarilo dotlačiť Markízu a jej šou 2 na 1 k podpriemerným hodnotám.

Ale už počas druhého týždňa vysielania prišla zlá zmena. A opäť v oboch krajinách. Na Slovensku z týždňa na týždeň stratila polovicu publika. Celkovo si Zlatú masku pozrelo 263 000 divákov s podpriemerným 12,4-percentným podielom na trhu. Zvyšok nedele nebol o nič lepší. V Českej republike išla krivka tiež smerom nadol, výrazne.

Pád sledovanosti

Po prvej úspešnej časti prišlo vytriezvenie aj v Českej republike. Výkon relácie klesol na veľkosť 526-tisíc divákov. Nedeľná tretia časť bola ešte horšia. Celkovo si ho pozrelo iba 478 000 divákov. Zlatá maska ​​bola na trhu iba štvorica, čo poskytlo Primu veľmi zlý výkon. Maske predchádzal film vysielaný Českou televíziou, dokonca aj viacnásobné Babovřesky 2 v Novej. Lepšia bola aj publicistická relácia 168 hodín vo vysielaní ČT 1 od 21:30.

Po tomto vystúpení sa Česká Prima rozhodla pre radikálny a bezprecedentný krok. Zlatá maska ​​končí v nedeľnom hlavnom vysielacom čase. Televízie zatiaľ nestiahli ani významne nezmenili vysielaciu dobu drahej relácie s licenciou na ťažisko.

READ  Spojené štáty americké poskytujú Slovensku vlastenecké systémy protivzdušnej obrany

Aký je problém?

Problémom Zlatej masky je zjavne jej federálna verzia. Keď sa pred rokmi televízne svety striktne rozdelili na český a slovenský, pretrhlo sa vlákno medzi tvárami šoubiznisu. Mladé generácie diváci v inej krajine nepoznajú. Z ekonomického hľadiska je federálna verzia pre obe stanice výhodnejšia, ale v tomto prípade sa im to neoplatilo a musia rátať s veľkými stratami.

Zlatá maska ​​pravdepodobne skončí ako porazený v Česku a na Slovensku a budeme iba jednou z mála krajín, kde ju diváci odmietli. V Rakúsku, ale aj v Maďarsku táto šou láme rekordy publika, nehovoriac o USA, kde je to úplný fenomén.

Okrem prenosu Zlatej masky urobila Prima aj ďalší jedinečný krok. Divákom dala na výber z toho, na čo sa chcú pozerať v nedeľu večer. Na výber sú dve série, či už ide o štvrtú sériu Polda alebo úplnú novinku s názvom Einstein. Zmena začne platiť v nedeľu 4. októbra. Následne sa bude vysielať Zlatá maska ​​v druhom večernom pásme.

„Rozhodli sme sa vrátiť detektívku na nedeľu večer a vôbec prvýkrát nechávame osud hlavného vysielacieho času v réžii divákov. Je len na nich, či budeme vysielať nové epizódy série Polda alebo detektív Einstein.“ od 4. októbra, “hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ spoločnosti Prima a dodáva:„ Som veľmi zvedavý, ktorá séria nakoniec zvíťazí, pretože ani na Prime nemáme jasný konsenzus. “

Ako to bude na Slovensku?

Urobí Jojka podobný krok? Presunie Zlatú masku na druhú koľaj? „Zlatá maska ​​zostáva na TV JOJ. Čas jej vysielania sa nezmení, diváci si ju budú môcť pozrieť opäť v nedeľu o 20:35,“ uviedla pre Pravdu PR manažérka JINA Katarína Gajdošíková.

Zmrzlina z predstavenia Zlatá maska.

Krokodíl zo šou Zlatá maska.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

READ  Slovensko uľahčuje zamykanie očkovaným a zachráneným

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close