Technológie

Drž sa ďalej od WhatsApp, varuje zakladateľ Telegramu

Zakladateľ aplikácie na odosielanie správ Telegram vyzval ľudí, aby používali „akúkoľvek aplikáciu na odosielanie správ“ okrem WhatsApp, aby sa vyhli napadnutiu ich telefónov.

Cituje Pavel Durov Minulý týždeň WhatsApp odhalil bezpečnostný problém Umožnil hackerovi uniesť telefón osoby odoslaním škodlivého videa na jej číslo.

„Hackeri majú úplný prístup ku všetkému na telefónoch používateľov WhatsApp (!),“ uviedol v Telegrame.

„Každý rok sa dozvedáme o nejakom probléme s WhatsApp, ktorý ohrozuje všetko na zariadeniach ich používateľov… Nezáleží na tom, či ste najbohatší človek na svete – ak máte WhatsApp nainštalovaný vo svojom telefóne, máte prístup všetky vaše údaje a každú aplikáciu na vašom zariadení.“

Ruský technologický miliardár, ktorý je v exile zo svojej domovskej krajiny, uviedol, že bezpečnostné chyby boli „zasadené do zadných dvierok“, aby umožnili vládam, orgánom činným v trestnom konaní a hackerom obísť šifrovanie a iné bezpečnostné opatrenia.

Pán Durov predtým povedal:WhatsApp nie je nikdy bezpečný„Pokiaľ nedôjde k zásadným zmenám v tom, ako to funguje.

Telegram, známy tým, že k svojej aplikácii pristupuje v prvom rade k ochrane osobných údajov, má viac ako 700 miliónov aktívnych používateľov so stabilným rastom okolo 2 miliónov používateľov denne.

Stále ide o zlomok používateľskej základne WhatsApp, ktorá má približne 2 miliardy používateľov na celom svete. Rovnako ako WhatsApp vo vlastníctve spoločnosti Meta, je to svetovo najpopulárnejšia aplikácia na odosielanie správ, pred čínskymi WeChat a Facebook Messenger.

„Netlačím tu ľudí, aby prešli na Telegram… Telegram nepotrebuje žiadnu extra propagáciu,“ napísal pán Durov.

„Môžete použiť akúkoľvek aplikáciu na odosielanie správ, ktorú chcete, ale držte sa ďalej od WhatsApp – je to nástroj sledovania už 13 rokov.“

The Independent WhatsApp bol požiadaný o vyjadrenie.

READ  Lockheed získava cloud klasifikovaný spoločnosťou Microsoft, aby urýchlil prácu s Pentagonom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close