Držitelia Ligy národov Francúzsko Chorvátsko, Dánsko Cruise porazili posledné Rakúsko – Súhrnný zápas Ligy národov | Futbalové správy

Francúzska Liga národov je na tom ešte horšie, keďže jej neporaziteľný začiatok pokračuje porážkou 1:0 s Chorvátskom, kým Dánsko zdolalo Rakúsko 2:0.

Penalta Luku Modriča v piatej minúte v Parc des Princes stačila na spečatie víťazstva, dva body za tretím Rakúskom, zatiaľ čo Francúzsko je v skupine A1 dole.

Zápas prišiel mesiac pred štvrtým výročím stretnutia dvojice vo finále MS 2018, pričom Chorvátsko napokon dokázalo odvetu a jasne postúpilo o dva body do skupiny.

Úvodný trip Pascala Kimbebeho na Ante Budimir z rohu potvrdila recenzia VAR, vďaka čomu mohol Modrič vypáliť z 12 yardov a hostia pokračovali vo víťaznej sérii napriek tlaku Christophera Enkunga, Kyliana Mbabaneho a Lucasa Digneho. konkurencia.

Dánsko V prvom polčase viedli 2:0 a ľahko vyhrali Rakúsko V Kodani, ktorá sa zotavuje z prehry s Chorvátskom, by mali byť jasné dva body v skupine.

Christopher Trimmel bol prichytený krížnou loptou do kanála pre úvodný gól, Joachim Mahley skóroval za Jonasa Winda a zblízka vystrelil.

obrázok:
Jonas Wind strelil svoj piaty reprezentačný gól a naštartoval tak skóre proti Rakúsku

Osem minút pred polčasom zdvojnásobili svoj náskok, keď Rakúsko nedokázalo vyčistiť svoje čiary z rohu a Andreas Scove ukradol Andreasa Corneliusa, aby doplnil Olsena.

Po vypršaní oddychového času Michaela Grigoritza nechalo veľa medializované Rakúsko nového manažéra Ralpha Ronnicka, ktorému sa minulý týždeň nepodarilo vytvoriť pôsobivú bilanciu s Francúzskom, viac otázok ako odpovedí.

inde, Island Skupina B2 sa dvakrát ujala vedenia proti lídrom Izrael V Reykjavku však ustáli remízu 2:2 a odopreli im prvé miesto.

V prvých 10 minútach ich dostal do vedenia Joan Thorstein, no tesne pred polčasom vyrovnal vlastný gól Daniela Gradersona.

Po prestávke Thorir Helkason opäť zvýraznil domácich v prvej hodine, kým o päť minút neskôr Dor Berets vyrovnal a dostal Izrael na čelo skupiny.

READ  Národný tím potrebuje bod, aby sa kvalifikoval na EURO 2024

Kazachstan V prvom polčase stačili dva góly a skupina C3 otvorila štvorbodový rozdiel. Slovensko 2-1.

Skóre načal Jan Vorokovský pred zdvojnásobením vedenia Elconom Astanovom a napriek polovičnému zníženiu manka Matúša Pera dostal Ontraz Duda v priebehu minúty dve žlté karty, čím sa ukončili nádeje Slovenska na návrat.