Dubois, Lori Score, Kanada porazili Slovensko 5:1 a vyhrali majstrovstvá sveta 2022 IIHF – na Jets Nation bez prehry.

V treťom zápase Kanady na majstrovstvách sveta 2022 čelili Slovensku a vďaka úsiliu dvoch útočníkov z Winnipegu zvíťazili 5:1. Pierre-Luc Dubois A Adam Lori.

Lori zlomil nerozhodný stav v polovici úvodnej tretiny a strelil prvý gól zápasu – a svoj prvý gól v medzinárodnom zápase. Pri recenzii však Buck odvrátil jedného z obrancov Slovenska a úplne minul Loriho.

Napriek tomu skóroval. Týmto skúsený útočník doviedol kanadský tím na 1:0.

Neskôr v hre dostala 29-ročná Lori prvú pomoc pre spoluhráča Cole ChillingerDruhý cieľ tohtoročného podujatia. Marker prišiel v čase 1:08 v tretej tretine, čím zvýšil náskok Kanady na 4:1.

Celkovo má teraz treťoligový center Winnipegu v troch zápasoch s Kanadou na konte jeden gól a štyri body. V sezóne 2021-22 v NHL zaznamenal 13 gólov a 21 bodov v 79 zápasoch.

Pre 23-ročného DuPonta opäť zažiaril ako útočník a tešil sa z ďalšieho viacgólového predstavenia. Toto je jeho druhý zápas. Oba jeho markery prišli v strednom kádri, no jeho druhé skóre bolo jedným z najpôsobivejších v tejto dvojici.

6’3″ Power Center bojoval s niekoľkými obrancami, zlomil sa takmer raz alebo dvakrát a bol testovaný pod ľadom, než skončil v žalúdku pri treťom góle svojej krajiny. Bola to scéna podobná tej, ktorú videli fanúšikovia Jets minulú sezónu.

READ  Cirkev na Slovensku organizuje charitatívne zbierky pre ľudí v núdzi na Kube

Po tomto hviezdnom výkone DuPontis zvýraznil všetkých korčuliarov počas celého podujatia štyrmi gólmi. S druhým najvyšším skóre zápasu (päť) je za Romanom Červenkom z Čechova, ktorý strelil šesť.

Vďaka tomuto nedávnemu víťazstvu zostáva Kanada na majstrovstvách sveta 2022 bez prehry 3-0-0. Vďaka tomu sú momentálne na čele A-skupiny s deviatimi bodmi vďaka trom víťazstvám v regulačných pravidlách.

Kanadský tím dostane dvojdňovú prestávku, kým sa vo štvrtok o 13:20 stretne s Kazachstanom.