Veda

Duchové video ukazuje, aké to je byť na povrchu Marsu

zatiaľ Nikto nepozná povrch Marsu lepšie ako NASA Kuriozitný rover. Prieskum robotov brázdil Červenú planétu už viac ako sedem rokov a na štyroch kolesách cestoval po marťanskom teréne.

Medzitým si my smrteľníci môžeme iba predstaviť, ako zatiaľ vyzerá, cíti a cíti sa studená a suchá pustá planéta. Nové video zachytené spoločnosťou Curiosity nás stavia priamo na povrch Marsu, keď sme tam boli, a odhaľuje záhadnú, prízračnú krásu neúrodnej krajiny planéty.

Teraz bolo virálne video tweetnuté Zázrak z vedy Účet na Twitteri, ktorý priťahuje pozornosť milovníkov planét, pretože bol opätovne retweetovaný viac ako 40 000 krát. Zaujalo dokonca aj generálneho riaditeľa spoločnosti SpaceX Elon Musk.

Vesmírna podnikateľka dôsledne vyjadrovala svoje ambiciózne plány. Kolonizujte červenú planétu, A reagoval na tweet videa jednoduchou frázou, ktorá ho vykreslí; „osud.“

Na videu sa marťanský povrch javí ako členitá scénická púšť stvrdnutá pieskom a skalou, ktorá sa tiahne suchou krajinou planéty. Nejde však o zvuk a obraz z rovnakého okamihu.

Zábery sú doplnené zvukom marťanských vetrov vanúcich do pozadia zachytených NASA Insight lander, Ktorá pristála na Marse v novembri 2018.

Mars je dnes suchý, pustý svet, ale vedci sa domnievajú, že to bola doba Horúca, mokrá planéta Ktoré mohli byť hostiteľom nejakej formy mikrobiálneho života. Ale v priebehu miliárd rokov stratil Mars svoju atmosféru a v dôsledku toho aj svoju vodu, takže sa z neho stal chladný a suchý svet.

Video kompilácia sa v skutočnosti premieta do pocitu, že ste na inej planéte, čo je výkon, ktorý sa podľa ľudí očakáva do 30. rokov 20. storočia, ako súčasť plánu NASA vyslať prvú misiu s posádkou na Mars.

Curiosity nám nateraz poskytuje to najbližšie k tomu, čo tam vlastne dostávame.

READ  Nové plagáty NASA zdieľajú galaktické hrôzy pre Halloween

Zvedavosť bola vypustená do vesmíru v novembri 2011 a pristála na Marse 5. augusta 2012. Sojourner, jeho predchodca, nasledoval cestu príležitosti a duše a čoskoro ich bude nasledovať Pevnosť, Ktorá má pristáť na Marse 18. februára.

Automobil v tvare Curiosity Rover bol vyslaný na dvojročnú misiu s cieľom zistiť, či Mars počas svojej ranej histórie niekedy vytvoril vhodné podmienky prostredia na podporu života. Ale o viac ako sedem rokov neskôr sa rover stále potuluje po povrchu Marsu a hľadá stopy.

V jednej chvíli sa zvedavosť prekrývala s roverom šancaČas na červenej planéte predtým, ako tragicky príde o život uprostred jednej Najprašnejšia búrka, ktorá zasiahla Mars.

Odkedy pristála na Marse v roku 2012, zvedavosť sa túlala po kráteri Gayle a objavila jazero, ktoré môže obsahovať vodu pred miliardami rokov, a prostredie, ktoré by mohlo podporovať mikrobiálny život.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close