Veda

Duluthská polícia sa vyrovnala s vypuknutím nákazy COVID-19; 29 zamestnancov vrátane vedúceho v karanténe

Podľa šéfa Mika Tuskena, ktorý sa preventívne samoizoluje, má policajné oddelenie Duluth v súčasnosti 29 členov karantény kvôli podozreniu z vystavenia vírusu COVID-19.

Poznamenal, že väčšina zamestnancov, ktorí podstúpia karanténu, nikdy nemá pozitívny test na prítomnosť vírusu. Od polovice októbra bolo na policajnom oddelení potvrdených 14 prípadov COVID-19. Policajné oddelenie Duluth zamestnáva 157 prísažných policajtov, 26 civilistov, sedem strážcov zákona a 18 sezónnych zamestnancov / zamestnancov na čiastočný úväzok.

„Nárast prípadov COVID-19 v našom meste a štáte predstavuje výzvu pre bezpečnosť komunity,“ uviedol Tusken vo vyhlásení v piatok popoludní. „Rovnakým spôsobom ako mnohí zamestnávatelia čelíme tomu, ako čo najlepšie zabezpečiť, aby ich zamestnanci robili svoju prácu a zároveň aby ​​boli v bezpečí.“

Aj keď súčasná situácia komplikuje policajné operácie, Tusken uviedol, že „prvou prioritou oddelenia je zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov a komunity“.

Tusken poznamenal, že samotná povaha práce policajného oddelenia vystavuje zamestnancov riziku. Ale ponúkol ubezpečenie a povedal: “Bez ohľadu na okolnosti je DPD stále v dobrej pozícii, aby mohla naďalej bezpečne slúžiť mestu Duluth. Našou prioritou sú tiesňové volania 911 a personálne zabezpečenie.”


Poukázal na to, že policajné oddelenie použilo množstvo stratégií a postupov na zmiernenie šírenia spoločenstiev v rámci ozbrojených síl i celej komunity. Tusken uviedol, že ak existuje podozrenie na vírus, policajné oddelenie použije sledovanie kontaktov a postupuje podľa osvedčených postupov odporúčaných pracovníkom karantény odporúčaných Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb a ministerstvom zdravotníctva v Minnesote. Policajný personál má ľahký prístup k službám rýchleho testovania.

„DPD bude pokračovať v našej náležitej starostlivosti, aby zastavila šírenie COVID-19, kým slúžime mestu Duluth,“ uviedol Tusken. „Žiadame vás o pomoc pri ochrane vás a všetkých v bezpečí pri dodržiavaní stavu usmernení ministerstva zdravotníctva v Minnesote, noste masku, udržiavajte spoločenský odstup, umyte si ruky a ak ste chorí, zostaňte doma.“

READ  Utah hlásil 369 nových prípadov COVID-19 a ďalšie dve úmrtia

Žiadosť News Tribune o informácie o počte zamestnancov policajného oddelenia vystavených alebo infikovaných koronavírusom vo štvrtok bola zamietnutá.

“Rešpektujeme právo našich zamestnancov na súkromie a všetky zverejnenia sú dobrovoľné. Preto nebudeme zverejňovať počet pozitívnych prípadov,” uviedla referentka pre verejné informácie oddelenia Ingrid Hornibrook.

Tento príbeh bol upravený o 17:34 6. novembra, aby obsahoval predchádzajúce informácie o príbehu z predchádzajúceho dňa. V ten istý deň bola aktualizovaná opäť o 18:20, aby obsahovala informácie o celkovom počte ľudí pracujúcich pre policajný útvar. Pôvodný článok bol zverejnené o 17:18 6. novembra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close