Zábava

Dundee United 1-0 Ross County: Ilmari Niskanen strelil prvý gól United, pretože Ross County nevyhralo | Futbalové správy

Dundee United zdolalo v Tannadiciach Ross County 1: 0 a postúpilo do prvej päťky škótskeho Premiership.

Domáci tím strelil svoj prvý gól v 31. minúte prostredníctvom Ilamariho Niskanena.

Výsledkom bol druhý Stojis, ktorý po ôsmich zápasoch hľadal skoré ligové víťazstvo v sezóne.

Obrázok:
Goscorer Ilmari Niskanen oslavuje víťazstvo pre Dundee United

United mali skorú šancu, keď center od Scotta McMahona tečoval cez bránu krajský brankár Ash Maynard-Brewer, ale nikto v drese Dangera z toho nemal prospech.

Domáci majster Benji Sekrist sa potom musel ponoriť do dlane kríža Harryho Badona.

United mali výborný vstup do zápasu v 14. minúte, keď Ian Herkes zahral vynikajúcu loptu Nissan. Strela z nízkeho uhla fínskeho krídelníka Maynard-Brewer ťahá po ľavej strane záchranný skok.

Secrist odmieta Stokes, keď hráč na druhý pokus inkasuje priamy kop 25 yardov Spital.

United však napokon v 31. minúte prelomili slepú uličku, keď bol Niskanen na rovnakej úrovni ako jeho predchádzajúca šanca na ľavej strane poľa Stokes. Pri tejto príležitosti sa nemýlil a zasiahol tvrdú strelu, ktorú Mannard-Brewer nedokázal vyraziť.

Dundee, Škótsko - 2. október: Dundee Woods 'Ilmari Niskanen oslavuje 1-0 počas zápasu Chinch Premiership medzi Dundee United a Rose County 2. októbra 2021 v škótskom Dundee.  (Foto Mark Skates / tím SNS)
Obrázok:
Ilmari Niskanenová strelila v sobotu svoj prvý gól za klub

Tangerines možno zdvojnásobili svoju výhodu, keď Nicky Clarke vytvoril gól pred ním, ale Maynard-Brewer sa spojil s Petrom Powellom a následne si rezervoval svoju následnú výzvu pre brankára.

Brankár Stojis opäť prišiel na záchranu v 39. minúte, keď diaľkovú loptu Gianta Fuchsa odvrátil na roh.

Krátko pred polčasom mala Spittle príležitosť vlastniť kraj tým, že vyslala 25-yardový curling.

United mali svoju výhodu zdvojnásobiť, keď v 58. minúte Fuchs centroval z pravej strany, ale Clarke poslal hlavu mimo.

Dundee, Škótsko - 2. október: Dundee mal v rukách Scotta McMahona z Dundee UTD a Harryho Clarka z Rose County počas zápasu Chinch Premiership medzi Dundee United a Rose County 2. októbra 2021 v škótskom Dandy.  (Foto Mark Skates / tím SNS)
Obrázok:
Ross County bol v škótskom Premiership neporaziteľný

Župa sa priblížila niekoľko sekúnd po tom, ako Joseph Hankpo strelil uhlovú strelu mimo Seikristovu žrď.

READ  Žiadna Premier League v O2 TV

Stokes mal vyrovnať, keď v 65. min dal Spital rohový kop vľavo, ale Clarke poslal svoju prudkú hlavičku nad brvno, čím dal krátko nato podobnú šancu striedajúci Jordan White. Išiel rovno k Seikristovi.

County mal v 81. minúte konečne loptu na zadnej strane siete, ale pokus striedajúceho Dominika Samuela bol ofsajd.