najnovšie správy

Dvaja nemeckí členovia CDU kritizujú stiahnutie amerických vojakov

Na nemeckom území je v súčasnosti trvale umiestnených 34 500 príslušníkov americkej armády.

Dvaja nemeckí poslanci kritizovali americké rozhodnutie stiahnuť viac ako štvrtinu amerických jednotiek umiestnených v Nemecku. Agentúra AP to oznámila v sobotu.

Norbert Röttgen, člen Kresťansko-demokratickej únie (CDU), uviedol v rozhovore pre miestne médiá, že rozhodnutie stiahnuť americké jednotky považuje za „veľmi poľutovaniahodné“. Röttgen poznamenal, že sa nezakladá na „žiadnom platnom dôvode“ a dodáva, že americké jednotky boli v Nemecku vítané.

Viceprezident CDU Johann Wadehpul povedal, že takéto rozhodnutie bez toho, aby sa najprv poradil so Spojenými štátmi so svojimi spojencami v NATO, „opäť dokazuje, že vláda Donalda Trumpa zanedbáva svoju zodpovednosť voči based “.

Podľa nemeckej agentúry DPA mal Wadephul tiež vyhlásiť, že Rusko a Čína by mohli mať prospech z nezhôd medzi spojencami NATO.

Wall Street Journal informoval v piatok o plánovanom znížení počtu, pričom sa odvolával na vyhlásenia vládnych predstaviteľov USA. Podľa nich prezident USA Donald Trump nariadil Pentagonu, aby do septembra 2020 znížil počet amerických vojakov v Nemecku o približne 9 500. V súčasnosti je na území na území stále trvalo umiestnených 34 500 príslušníkov americkej armády. Nemec.

Už minulé leto USA hrozili stiahnutím amerických vojsk z Nemecka. Stalo sa to v súvislosti s napätím medzi Berlínom a Washingtonom v súvislosti s príspevkami Nemecka do NATO a zahraničnými misiami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close