Hlavné správy

DVIDS – Novinky – 405. ročník AFSB DEFENDER-Europe 22 ponúka APS-2 inžinierom z USA na Slovensku

LEŠT‘, Slovensko – Keď vojaci 62. ženijnej roty odchádzali z Colorada, nevedeli presne, čo môžu očakávať. Dve miesta a o 48 hodín neskôr ženisti z Fort Carson boli rozmiestnení na Slovensku pred obrnenými transportérmi, taktickými vozidlami, záchrannými lámačmi a ďalšími – všetkým potrebným pre Defender-Europe 22.

„Všetky potrebné dokumenty a vybavenie boli pripravené, keď sme dorazili,“ povedal npor. Alexander Zakrzevsky, veliteľ 2. brigády, 62. inž. spol. (chopper), 4. ženijný prápor. „Boli sme veľmi ohromení a naši operátori sú veľmi nadšení z prevádzky tohto zariadenia počas Defender-Europe 22.“

Podpísané vybavenie ženistov im poskytla 405. poľná podporná brigáda armády. V rámci 405. vojenského plánu zásobovania AFSB boli tieto špecifické nástroje prenesené zo základne APS-2 armádneho práporu domény Beneluxu v Eygelshovene v Holandsku do konfigurácie a ručného zariadenia na Slovensku-EurópeENDEUREFEURDEF. 22.

Jeden z ďalších práporov 405. AFSB – Army Field Support Battalion-Africa z Legorn Army Depot v Livorne v Taliansku – mal na starosti velenie, riadenie a vybavenie na základni ECHA.

Sherwin Harris, ktorý pôsobí ako distribučný riaditeľ pre AFSBn-Africa v Livorne, je v popredí základne ECHA v Lešti na Slovensku a dohliada naň veliteľ AFSBn-Afrika podplukovník Miguel Flores. Hneď ako prišlo vybavenie ABS-2, tím začal sťahovať vozidlá a balíky zariadení z linkových transportérov a začal ich montovať na stránke agentúry ECHA, aby skontrolovali poškodenie počas prepravy, povedal Harris.

„Teraz, keď dorazila taktická divízia, vykonávame inventarizačné testy a preventívne údržbové testy a služby pred podpisom každého zariadenia a berieme ich na tréning počas DEFENDER-Europe 22,“ povedal Harris.

Podľa Joshuu Steinlichta, dozorcu pre zabezpečenie kvality v AFSBn-Benelux, boli všetky koľajové vozidlá dodané do 62. motora. spol. Pochádza z pracovnej plochy ASP-2 AFSBn-Benelux v iCalShowen. Patria sem obrnené transportéry M113, záchranné vozidlá M88, ľahké stredné taktické vozidlá, 10-tonové vraky, prívesy a ďalšie.

READ  Slovensko vyhostilo troch pracovníkov ruského veľvyslanectva; Správa o zatknutých za špionáž

„Všetko bolo zinscenované a pripravené na to, keď sa sem dostali, čo im uľahčilo spadnúť do taktickej sekcie, urobiť inventár a podpísať vybavenie,“ povedal Steinlist. „Povedali, že vybavenie je v lepšom stave ako vybavenie ich domovskej stanice. Obrnené nosiče M113 boli podľa nich úplne nové.

„Je to šialené,“ povedala SBC. Tyler Kilcullen, riadený automechanik so 62. inžinierom. Co., 4. Ing. Bn., 36. ženijná brigáda, III. zbor.

„Je to ako každé vybavenie, ktoré som videl v armáde – super čisté,“ dodal Kilkulan. „Vyzerá ako nový.“

„Sme záchranná služba, takže ak sa jeden z obrnených nosičov pokazí a nebude môcť jazdiť, musíme ísť von a stiahnuť ho späť,“ povedal Gilkulan. „To neznamená, že nechceme ísť von a hrať sa, ale o koľko menej by sme mali ťahať?“

Executive Officer v AFSBn-Africa, Cpt. Geoffrey Lee povedal, že kľúčom k úspechu tejto misie ECHA je koordinácia, plánovanie a komunikácia medzi AFSBn-Afrika, AFSBn-Benelux, 405. ústredím AFSB, dodávateľmi a operátormi a taktickou jednotkou, ktorá vedie k samotnej operácii. .

„Skôr ako sme sa sem dostali a stretli sme sa s taktickou jednotkou tvárou v tvár, už sme si vybudovali vysokú úroveň dôvery a transparentnosti,“ povedal Li. „Všetko to zmenilo.“

Zakhrzewski povedal, že Defender-Europe 22 bolo jeho druhé veľké tréningové cvičenie – prvé, ktoré sa uskutočnilo v Národnom tréningovom centre vo Fort Irvine v Kalifornii. Uviedol, že je rád, že môže spolupracovať so 405. AFSB a čoskoro bude spolupracovať s 12. nitrianskym mechanizovaným peším práporom Armády SR.

„Naši dodávatelia budú prevádzkovať toto zariadenie APS-2 – s istotou naložené a vyložené priestupky, misie nabíjania liniek a núdzová obrana – v podstate proti pohybu, mobilita a prežitie, pričom budú spolupracovať s našou veľkou trojicou inžinierov, našimi slovenskými partnermi. Defender-Europe 22, povedal Zakrzevsky.

READ  King of Kings: World Series 2021 Live Stream na Slovensku: Sledujte online, TV kanál, Otváracia doba

„Niečo dobré, čím prejsť od začiatku, je, samozrejme, veľké odhodlanie,“ dodal.

Dátum zhotovenia: 05.10.2022
Dátum uverejnenia: 5.10.2022 14:28
ID príbehu: 420377
miesto: LEšT ‚, S.K.Webové zobrazenia: 97
K stiahnutiu:

Verejná doména

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close