Veda

Dvojčatá s Kovidom pomáhajú vedcom odhaliť genetické korene choroby

To, čo zažili pani Burkettová a pani Millerová, nebolo ideálne. Mnoho situácií, ktoré môžu Riskujte človeka Na ťažké kovidy – nadváha, srdcové choroby, cukrovka, fajčenie – má veľký vplyv prostredie a správanie, nielen genetika. História človeka v boji proti iným koronavírusom, pretože vedú k bežnému nachladnutiu, môže tiež ovplyvniť pravdepodobnosť vzniku závažného prípadu Kovid.

Niektorí vedci si tiež mysleli, že množstvo koronovírusu, ktoré človek má, môže ovplyvniť závažnosť ochorenia, trend, ktorý je zdokumentovaný pri iných infekciách.

„Je to rozdiel medzi tým, či je váš imunitný systém v skutočnosti schopný znížiť infekciu alebo veľmi ťažko proti nej bojovať, ak dôjde k infikovaniu všetkých vašich buniek súčasne,“ na Kalifornskej univerzite v Riverside. Povedala virológka Juliet Morrisonová. .

29-ročný Michael Russell tvrdí, že by vyňuchal viac vírusov ako jeho dvojča Steven, keby sa zhromaždil so svojou rodinou štvrtého júla.

Dvaja bratia začali mať príznaky krátko po skončení obradu, keď sa Steven vrátil do svojho domu v Arlingtone vo štáte Va. Vírus zarmútil Stevena bolesťami v krku a bolesťami hlavy – „mierna choroba podobná chladu“.

O niekoľko dní neskôr prišiel Michael, ktorý žil doma s rodičmi, s oveľa závažnejšími príznakmi: bolesť v krku, zimnica, dýchavičnosť a únava, ktoré ho celý deň zaviedli do postele. Uplynuli asi dva týždne, kým zacítil vôňu alebo chuť škoricového popcornu naplneného prachom.

Rodičia dvojčiat prišli tiež so zlými kovidskými príznakmi, a tak sa Michael musel rozísť s dvoma ďalšími infikovanými dospelými. Hanking, ktorý bol spolu v rovnakom dome, ho mohol vystaviť veľkej dávke vírusu, informovali bratia. Ale, povedal, toto je len dohad.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close