Veda

Dvojité meteorické sprchy budú dnes večer vrcholiť – ale môžu byť ťažko viditeľné

Dva meteorický roj Tento týždeň však ozdobí nočnú oblohu Mesiac môžu byť takmer nemožné ich pozorovať.

Vodnári južnej delty a nízka Alpha Capricornus majú v stredu dosiahnuť vrchol.

Na oblohe v Texase horí ohnivá guľa

Podľa Americkej meteorologickej spoločnosti (AMS)Alpha Makaronids – pomenované po planetárium Kozorožec – aktívny od 3. júla do 15. augusta. Sprcha len zriedka produkuje viac ako päť členov sprchy za hodinu.

„To, čo je na tejto sprche pozoruhodné, je počet svetelných ohnivých gúľ, ktoré počas svojej aktivity produkoval. Táto sprcha je rovnako dobre pozorovateľná na oboch stranách rovníka,“ uvádza organizácia.

Na porovnanie: Vodnár južnej delty – podozrenie, že pochádza z kométy 96P Machholz – je najlepšie vidieť v južných šírkach južnej pologule a severnej pologule.

Podľa NASA (Národný úrad pre letectvo a vesmír)Sprcha je aktívna od 12. júla do 23. augusta a generuje asi 20 slabých meteorov za hodinu.

Zatiaľ čo záujemcovia môžu najlepšie vidieť Delta Aquariids – pomenované podľa súhvezdia Vodnár – počas vrcholu sprchy, prítomnosť Mesiaca zakrýva meteory z dohľadu.

Asteroid o veľkosti pyramídy v Gíze prejde Taj Mahal „bližšie“ k Zemi

V stredu večer AMS uvádza, že Mesiac bude na 74% v splne a oblaky a dym z lesných požiarov Tiež vám to môže brániť v sledovaní.

Aj keď NASA tvrdí, že najlepšia šanca vidieť Delta Aquarids v stredu bude pozrieť sa na polovicu cesty medzi horizontom a zenitom a na 45 stupňov od súhvezdia Vodnára, záujemcovia si budú môcť Delta Aquarids prezrieť aj počas veľmi očakávaného augusta. meteorický roj perzeíd.

Perzeidy sú aktívne od 17. júla do 24. augusta a produkujú až 100 meteorov za hodinu.

meteory sú vesmírne skaly Pochádzajú zo zvyškov častíc kométy a zlomených asteroidov.

Zem každoročne prechádza cestami úlomkov komét, čo spôsobuje, že sa kúsky zrazia s atmosférou planéty, zhoria a rozbehnú sa po oblohe.

Kliknite sem a spustite aplikáciu Fox News

V meteorickom roji sa meteory pohybujú k Zemi z rovnakého uhla, aj keď sa pohybujú z rôznych miest.

Vedci hádajú Že každý deň dopadne na Zem asi 48,5 tony meteoritov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close