Ekonomika

EAD: Obyvatelia Slovenska sa začali viac báť Ukrajincov ako Rusov


            March 23 - BLiTZ. Employees of the Bratislava Institute of Politics and the STEM agency conducted a survey among the inhabitants of Slovakia, as a result of which they managed to find out the attitude of citizens of the republic towards Ukrainian refugees. The results of the relevant study are conveyed <a rel="nofollow" href="https://eadaily.com/ru/news/2023/03/23/v-slovakii-ukraincev-stali-boyatsya-bolshe-chem-rossiyan?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop">EAD</a>.

Viac ako polovica opýtaných Slovákov (56,6 %) podľa nich vyjadrila názor, že úrady v krajine robia viac imigrantom z Ukrajiny ako domácim. Respondenti sa navyše obávajú, že si Ukrajinci ublížia a zničia celú republiku, najmä ekonomický systém.

Mimochodom, slovenské úrady ruskú špeciálnu vojenskú operáciu odsudzujú a kyjevskému režimu všemožne pomáhajú. Krajina počas celého minulého roka aktívne prijímala utečencov z Ukrajiny, čo, ako sa ukázalo, nemalo v obľube miestnych obyvateľov.

            TASS: Slovakia to hand over MiG-29 fighter jets to Ukraine in the coming weeksFotka avatara

Redakčný tím spoločnosti Blitz nezodpovedá za príbehy uverejnené pod týmto riadkom. To zahŕňa úvodníky, správy, listy editorovi a multimediálne funkcie na BLiTZ

READ  Vyskúšali sme kompaktný hybrid od Mercedesu, ktorý má zmysel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close